TMEC Betka (2006)

Vlastník Mataludo
Vloženo 7.2.2010
Aktualizováno 11.11.2015

Motoscoot betka.
Jedná se o typ s 12V elektrickým rozvodem se startérem a klasickým řazením - tj. 1N234.

První dojmy - Zpracovaní bylo strašně "zprasené" - nefunkční palivový kohout, neojehlené díry pro kabeláž v plechu bez průchodek, povolené šroubky, místo vzduchového filtru jakási narafičená krabička od mýdla, nefunkční sytič.

Motorku bych doporučil pro - Pro důchodce, dělníky na cestu na galeje... Pro náctileté to není v žádném případě!!! - budou prskat od prvního dne a chtít od toho zázraky. (100 km/h atd...)

Doplňky na motorce - Babeťácký košík, funkční palivový kohout - montováno vzápětí po zakoupení.

Pořizovací cena byla 21980 Kč a v úvodu na ní bylo moc a moc práce. Ovšem motor šlapal od počátku příkladně, startování téměř vždy na dotek, spotřeba benzínu do 2 litrů/100 km, i verze 50 ccm neměla problém po rovině roztáhnout 80 km/h.

Při najetých 7152 km bezproblémového provozu jsem provedl úpravu motoru na 82 ccm, spotřeba lehce stoupla na průměrných 2,17 L/100km, ovšem výkon a zejména tah motoru dramaticky narostl a od té doby čtyřka pobere téměř vše.

16.8.2013, najeto 26861 km, motor stále šlape jak hodinky, do kopců táhne úplně stejně jako v 8000 km a startuje na dotek, řazení jako nové, původní zapouzdřený řetěz je stále jako nový - každé jaro ho namažu speciálním sprejem co používám na Hondu, brzdy původní, celkový dojem na první pohled už začíná být ošuntělý, jezdím s tím od jara do podzimu každý den do práce tam a zpět cca 15 km, nijak to netrápím, umyju to cca 2x ročně hadicí, před sezónou vždy vyměním olej, seřídím ventily, vše pečlivě promažu a pak už jenom jezdím a jezdím... na jaře 2014 budu muset zakoupit novou baterku a taky náhradní duši - stačí ta nejlevnější do 100 Kč co je na Babettu, i když má Babetta jen 16" kola vůbec to nevadí, duše se v 17" kole jen trošku víc nafoukne a usadí a drží spolehlivě tisíce kilometrů než se zas někde píchne...
Tak jsem docela zvědavý kolik motor Betky ještě vydrží než se mi ho podaří utýrat k totální smrti
Je 22.4.2014 a stále jezdíme! Najeto 28000 km, Betka dostala novou svíčku NGK C6HSA za 68 Kč, nový olej - plnou syntetiku 5W40 a zatím vše šlape.

30.9.2015 - Betka stále šlape, startuje na dotek najeto na kolečkách v převodovce je už cca 31000 km, řadí naprosto stejně jako když jsem jí měl první den, ostatní na motoru je většinou vyměněné, nové, nebo zánovní. Je to nezničitelný stroj, na jaře už jí bude 10 let a tak je na čase ji vyměnit - pravděpodobně za Hondu Vision 110, předpokládám že je kvalitou rovna Betce a vydrží též 10 let.

8.11.2015 - Betka šla do světa, snad se mi o ní nový pán bude hezky starart
Zároveň objednán černý skútřík Honda Vision 110. Ale to už je jiný příběh...

C.B.R
C.B.R napsal 03.12.11 v 18:07

dobra vec na jezdeni do prace

jirikdv
jirikdv napsal 25.06.10 v 10:56

Ahoj...plně souhlasím, ty webovky byly super,nechápu lidi kterým tohle vadí !!! na základě tvých zkušenností jsem i já objednal sadu od SHUPY a betku podle návodu přestavěl

mildasukolom
mildasukolom napsal 11.02.10 v 21:42

V Táboře jsem bydlel,jezdím na chalupu do Netolic a manželka pochází z Prachatic.S betkou bych mohl možná o letních prázdninách,vše záleží na domluvě.Jizní Čechy jsou krásné a jezdíme tam s manželkou strašně rádi.S pozdravm Milda.

Mataludo
Mataludo napsal 09.02.10 v 13:14

To Twinshot: S těma webovkama mě to taky mrzí, ale bylo existenčně nutné to ukončit, bohužel se stále najde to procento sviní které je schopno pro 20 ccm rozpoutat peklo.

Zážitky, opravy a dojmy budu psát nyní radši zde na motorkářích.

Twinshot
Twinshot napsal 07.02.10 v 20:21

Moc šikovné vozítko. Škoda, že už nepíšeš ty svoje stránky, byla tam spousta užitečných informací.