Jawa 350/354 Kývačka (1963)

Vlastník Pavlóš.
Vloženo 16.1.2010
Aktualizováno 6.7.2015

Koupil jsem ji v r.2000.Na mojí 250/353 dodělávala klika tak jsem pořídil 350tku.Chtěl jsem ale zase kejvačku nebo panelku.Trochu jsem jí pak upravil.Jezdil jsem na ní 8 let bez větších problémů.Samozřejmě si někdy postavila hlavu ale to je Jawka!!!

První dojmy - Proti dvaapůle živější stroj ale zvuk se tomu Jawáckýmu jednoválcu nevyrovná. Ale dvouvál má zaz takovej jemnější chod a tolik nedrnčí do řidítek.Je to srdeční záležitost to není potřeba popisovat to každej kdo ju má zná.

Naštěstí jde skoro všecko spravit na koleně takže jsem vždycky dojel.S kamošema
jsem na ní najel hafo kiláků po celejch Čechách i Slovensku a různý výlety do Rakouska a aji za Němcama.V těchto končinách jsme často slýchávali větu:"Hóó Jawa!Jawa gut?" Finále bylo v r.2008 když jsme se vydali přes alpy k moři a to nemělo chybu.Po sezóně jsem pořídil Seven Fifty a tak mám Jawičku jen na výlety za pěknýho počasí.Stejně,čundrování na Jawkách byla ta největší sranda!Proto nedám na Jawu dopustit ať si říká kdo chce co chce.Jawa je pro mě spousta nezapomenutelnejch zážitků s těma nejlepšíma kamarádama a proto ji nikdy neprodám!
V roce 2011 jsem pohledal pár dílů a vrátil motorce původní vzhled klasické Jawy.
Není samozřejmě uplně origo,nádrž a maska je z novější Panelky ale i tak jsem rád že mám doma veteránka v solidním stavu.Občas si kousek vyjedu a má to svoje kouzlo.

Lubos92
Lubos92 napsal 15.05.14 v 14:33

Pěkná .

herbelife
herbelife napsal 08.02.12 v 19:42

pěkné pěkné

kuzmič
kuzmič napsal 06.12.11 v 19:08

Mluvíš mi z duše, pane kolego, čundry na Jawě jsou nezapomenutelné..!! Neprodej!! Taky neprodám!

Pechyjo
Pechyjo napsal 24.10.10 v 21:44

Jo jo, jawka co má svůj styl a né přesně podle originálu
dodnes lituju, že sem tu mou kdysi prodal
Dávám za 10b

ROURA
ROURA napsal 31.05.10 v 13:51

Krásně vymazlená JAWINA, doufám, že se se svou ČZ také někam podívám