BMW F 800 GS (2008)

Vlastník Rosťa65
Vloženo 6.12.2009
Aktualizováno 12.3.2013

Po čtyřech letech můžu potvrdit že je to motorka opravdu univerzální . Je zábavná v terénu a zároveň pohodlná na cestování ve dvou . Určitě existuje poholnější stroj na cesty ale zase si s ním nepustíte do terénu a naopak .

První dojmy - U nové motorky byla nepříjemná ostrá reakce na přidání plynu . Na silnici to až tak nevadilo ale v terénu to bylo spíž na obtíž . Nevím jestli je to zajetím nebo při garančce v Polsku nahráli novou palivovou mapu ale teď je to v pohodě a motor pěkně přede od nízkých otaček a nárůst výkonu je pěkně lineární .

Doplňky na motorce - Koupené doplňky : duralový kryt motoru , vyšší plexi Touratech , boční kufry s nosiči Zega PRO ,

vrchní kufr

Před Bmw jsem měl Hondu Africatwin a ta nasadila laťku hodně vysoko.V některých ohledech ji BMW dle mého názoru nepřekonalo.V současné době je to ale nejuniverzálnější motorka se kterou se dá jet lehčí terén i dovolená ve dvou.Nejlíp se ale cítí v kopcích a zatáčkách.
Pořizovací cena není nejnižší a když k tomu připočtu hromadu doplňků tak je to mazec.Já jsem něco řešil samovýrobou , něco jsem dokoupil a něco mi ještě schází .
Koupil jsem: duralový kryt pod motor - nutnost pro jízdu mimo asfalt
kryty páček s nástavnými spojlery
vyšší plexi
vrchní kufr 46l aby do něj vešly dvě přilby
vyrobil jsem: padací rámy
centrální stojan
duralovou plotnu pod vrchní kufr
zadni blatníček pro ochranu tlumiče před bahnem
výztuhu plexi
přídavný deflektor na plexi - sklopný
zahrádku na kufr
Příší rok plánuji koupit boční kufry asi Zega pro ale ještě nejsem rozhodnut. Tyto kufry se mi líbí především svou kvalitou a zpracováním.U SW - Motech se mi zase líbí že jdou lehce sundat nosiče bočních kufrů tak možná nosiče od touratechu upravím aby šly taky sundat jako ty SW - Motech.
V současné době mám najeto něco přes 8000 km a žádné zásadní závady se neprojevily.Akorát do náboje zadního kola se dostala voda a došlo ke zničení ložisek.
Ložiska jsem si vyměnil sám a mezi náboj kola a přírubu rozety jsem vložil tenký gumový okroužek (vnitřní průměr okroužku 150mm , tloušťka 2-3 mm.Podle mě se voda dostala při průjezdu brodem jedině tímto místem.Kdo jezdíte přes brody tak doporučuji tuto úpravu.
V současné době mám najeto asi 24000 km . Na motorce přibyly boční kufry Zega PRO i s nosiči , nainstaloval jsem sadu pro snímání mazacího tlaku motorového oleje a zamykatelný držák navigace vlastní výroby .

eldži
eldži napsal 24.02.17 v 20:27 10b.

Paráda!

motorbajker
motorbajker napsal 23.04.13 v 21:16 10b.

jáj, je to nádhera nejhezčí barevná kombinace ze všech gsek a 800 si myslím že je nej. není moc těžká (jako 1200) dobře ovladatelná prostě nej stroj jednou bych ho taky rád osedlal

dzah
dzah napsal 11.03.13 v 20:14 10b.

Krásný to stroj, 10b a enduru ZDAR

gaunercz
gaunercz napsal 29.01.13 v 22:28 10b.

supr

J-Fox