Honda CB 750 (1999)

Vlastník habosek
Vloženo 13.10.2009
Aktualizováno 28.6.2011

Sevenfifty je krása na dvou kolech. Moje je v originálním stavu s kapotáží five stars.

Motorku jsem koupil letos (2009) a teprve se s ní seznamuji. Najeto na ni mám 2500 km, jinak má ale za sebou 22000 km a doufám, že mnoho před sebou. Sevenfifty jsem měl ale půjčenou už v minulosti od otce, který ji také vlastní,proto jsem se rozhodl ji taky koupit.Jezdíme na ni převážně ve dvou s přítelkyní po čr a mi i Radce přirostla sevenfifty k srdci.

Motorka je to spolehlivá, vždy nastartuje na první šup akorát, když je úplně sudená, tak musím k zaplému sytiči přidat plyn, jinak nechytne. Ale toto jsem slyšel i od jiných vlastníku sevenfifty. Pro pohodlí spolujezdce jsem udělal opěrátko, protože kufr je moc vzadu a opěrátko na něm by nepomohlo. Je namontované místo zadního madla. Jízdní vlastnosti jsou perfektní, hlavně když to srovnám s moji Jawou 350/632, ze které jsme na Hondu přesedlali. Obrovský rozdíl v komfortu jízdy. Motor jede plynule na 5. rychlost od 50 do 200 km/h, což mi strašně vyhovuje a nemusím řadit při průjezdu obcí. Obě brzdy mají plynulý náběh a dají se dobře dávkovat, mají dostatečnou sílu ubrzdit motorku. Spotřeba je průměrně 5,5 l/100 km. Při klidné jízdě jela Honda ve dvou s plně naloženými třemi kufry celou nádrž i za 4,8 l/100 km, ale to byly kochací jízdy v okolí Adršpašských skal. Při rychlejší jízdě, po dálnici v kuse 100 - 130 km/h, si řekne sevenfifty o cca 6,2 l/100 km.

Kromě po domácku udělaného opěrátka jsem si ještě doplnil Hondu o vyhřívané rukojeti Saito II, které jsem dostatečně otestoval na třiapuli po cestách po východní Evropě a jsem s nimi moc spokojen. Originálni gumové rukojeti mají malý průměr a připadá mi jako bych držel řidítka od kola.

Brůča.
Brůča. napsal 30.10.22 v 22:22 10b.

Brůča.
Brůča. napsal 30.10.22 v 22:20

S touto kapotáží je to jasná TOP.

Mach1
Mach1 napsal 28.06.11 v 20:13

lordKakacek
lordKakacek napsal 03.10.10 v 21:42

Aha děkuju za vysvětlení o to ještě víc zajímavá motorka

habosek
habosek napsal 30.09.10 v 22:46

Jestli máš průchodkami namysli ty mřížky, tak ty nejsou okolo budíků, ale za nimi (pod nimi) a neotáčí se s řidítky. Do těch mřížek jsem si přidělal reproduktory a přes zesilovač na 12V tam pouštím hudbu z PDA. V tom držáku na PDA mám přímo vyvedený 3,5mm jack. Za jízdy se to ale nedá poslouchat, jen když někde stojím.