Suzuki DR 800 Big (1999)

Vlastník vasek800
Vloženo 9.7.2009
Aktualizováno 15.3.2010

Big je vůbec první velká motorka kterou mám a asi s ním (rád!!!) ještě dlouho vydržím.

Tohle velké enduro mi učarovalo hned jak jsem zjistil že něco takového existuje-1 válec a 800ccm - prostě kladIVO Jel jsem na něm poprvé přibližně rok před koupí toho svého a hned jsem věděl že je to -TO pravé! Zkušenosti z ovládáním tedy zákonitě přišli až když jsem ho měl v garáži.Velký(sériově největší)jednoválec i přes 2 vyvažovací hřídele motoru dokáže motorku hodně rozvybrovat.Nejvýce se to projevuje okolo 3500ot/min. pod které se snažím nejezdit-jinak se všechno klepe a rezonuje. Tyto vybrace zapříčiňují na Bigách časté praskání padacích rámů - nosičů a povolování některých montovaných spojů-na to potom navazuje výměna většiny matek za samojistící.Jízdní vlastnosti nejsou na 20let starou koncepci biga ať750 nebo 800 nejhorší - vysoké zdvyhy odpružení jsou komfortní predevším na rozbitých silnicích a lehkém terénu avšak na rovných silnicích a mírně zvlněném asfaltu v zatáčkách jsou spíš naškodu.Těžší terén zvládá pří přiměřené rychlosti úplně v pohodě i ve dvou ale má své hranice -230kg neni na motokros to pravé.Jezdím ho 3 rok - většinou ve dvou lidech a neměl jsem zatím větší problém -spotřeba paliva okolo 5-6 litrů i ve dvou neni problém.Servisní náklady jsou podobné jako na většině jiných motorek -olej a olej.filtr 6000km vzduchový filtr20000km řetězovka mi vydržela 17000km a pneu(zadní) asi 15000km j každých 12000km rozdělávat motor a dopínat vyvažovací řetěz motoru je malé mínus.Na motorce neni třeba nic dodělávat ani řešit -myslim že je postavená na míru všem kdo cestují i dál za hranice republiky jak po pěkných cestách tak i ,,polňačkách"- možná jen cestoní plexi které sám mam ocení nakonec všichni bigaři.

DR 800 Big -je BIG enduro které jen tak nikdo nepřehlédne-a i přes pár detailů které jsem popsal můžu všem doporučit-kdo se nesveze neuvěří.

_GAS_
_GAS_ napsal 19.11.09 v 08:07

Vida, "soused". Je fakt, jak níže píšou chlapi, že Tvůj Big vypadá neuvěřitelně zachovale. Skoro škoda na něm jezdit, ne?

Adry
Adry napsal 17.07.09 v 23:07

Krásná jáko nová at ti dělá jen radost dávám 10b

hiffson
hiffson napsal 11.07.09 v 12:17

Moc pěknej, hlavně krásná metalíza.

rozawaran
rozawaran napsal 11.07.09 v 10:11