Yamaha XV 535 Virago (1998)

Vlastník t.h.duk
Vloženo 19.6.2009
Aktualizováno 26.1.2011

Super mašinka, používaná pro všední použití, avšak její krása dovoluje s pýchou návštěvu motosrazů a její pohodlí četné vyjížďky.

V roce 2009 jsem začal shánět silnější Virago, než byla má současná 250. Důvod byl poměrně jednoduchý, prostě mi 250 nestačila. Ve dvou a ještě s naloženými brašnami případně i nosičem jí chyběl výkon. V tomto shánění mi opět velice pomohl Martin Ráž a jeho známí motocyklisti, čímž jim všem děkuji.
Po nezdařeném pokusu někde u Chrudimi se nám podařilo nalézt onu vysněnou 535 v Jičíněvsi. Byla o něco dražší, než jsem si představoval, ale velice pěkná. Po krátké projížďce bylo jasno, během této projížďky jsem zjistil její sílu (postačující) než mě stoply závory. Při čekání na vlak se mi zdálo, že trochu cvakají ventily, nastala zkouška o získání slevy vzhledem k tomuto. Dobrá tedy docílil jsem tížené mety v podobě čtyř tisícové slevy a mašinka je má.
Doma jsem u Martina Chlupáče nechal seřídit ventily, překvapivě byli celkem v cajku. Nedá se nic dělat, je to takový šicí stroj (to cvakání mám na mysli). Alespoň mám jistotu, že je OK. Výměna oleje je samozřejmostí.
Přez zvuk "šicího stroje" je poměrně nevýrazný zvuk motoru, proto jsem vyndal vložky z výfuků a má o poznání lepší zvuk. Nemám rád nenávratné zásahy, takže tam ty vložky v případě nutnosti vrátím.
Myslím, že jsme si na sebe docela dobře zvykly. Ideál na takové ty silničky, ale i do města, je docela dobře obratná, rozhodně obratnější, než třeba DragStar, nebo Shadow.
Žiju rád v jedné stopě

Hezka holka, davam 10

Tezetka
Tezetka napsal 29.05.10 v 08:36

Krásné Virago!
Pohodu v sedle a čistou stopu po celou sezonu...
Jistých 10 bodů

Adry