ČZ 250/471 (1978)

Vlastník Marcellus
Vloženo 25.3.2009
Aktualizováno 25.3.2009

Moje první "velká" motorka. Pamatuju se, že mě uchvátil ten její "zátah"

Dostal jsem ji od táty...Bylo mi 16 a neměl jsem ještě ani řidičák. Ten den, co mi ji přivezl jsem ji v garáži rozebral na prvočinitele a jal se ji dát dokupy. Ona totiž nejela. Stála nekde ve sklepě a přirezli jí pístní kroužky Za tři měsíce byla pojízdná a já vyrazil na první jízdu...pořád ještě bez řidičáku, v lednu s kamošem na tandemu. Motor po kompletní GO, srovnané a doladěné hrany kanálů, upravená klika, vyvážené písty...prostě "peklo" ujely jsme asi tři kilometry a v první zatáčce za městem (z Blanska směr Lipůvka...kdo ten úsek zná ví, že několik našich kamarádů si tam ustlalo na věky)..jsme šly! Naštěstí byl ten leden, takže jsme přistály v závěji a vše dobře dopadlo.
S čízou jsem najel asi 30000km a byla naprosto spolehlivá...snad jen občas vidličky v převodovce. Zažil jsem s ní spoustu příhod a tak přidám ještě jednu. Spolužák, že si teda udělá taky papíry a budeme chodit do motoškoly společně, ale než tam pudem, chce si to zkusit. Přišel, já mu předvedl ovládací prvky on nasedl, zařadil a ble...chcíplo mu to. Já na to...musíš víc plynu a pomalej tu spojku...jojo. zařadil přidal plyn a...postavil ji na zadní a jel tak dobrejch sto metrů! (nekecám, já tak daleko po zadním nikdy nejel) pak to nějak zvládnul, zastavil a jak byl v šoku, opřenej předním kolem o pangejt, držel plnej plyn, motorka řvala jak třiapůla v bahně. Já přiběhl, on zelenej a v autoškole sem ho už neviděl

Prapradedecek
Prapradedecek napsal 24.06.09 v 19:51

Super pribeh se super motorkou. Kez bych ji umel taky takhle rozebrat

roberto.cz
roberto.cz napsal 27.03.09 v 18:53

moooooooooc pekna motorka!! pekne vymazlena! a je videt ze jses spravnej motorkar! mnoho stastnych KM v jejim sedle a hlevne bez nehod! davam 10b.

Marcellus
Marcellus napsal 26.03.09 v 12:13

...já ji prodal dávno. Někam do Větrného Jeníkova.

navi.g
navi.g napsal 26.03.09 v 00:13

)))))))) kůrňa to je "latina" né??? Ale radši budu potichu, než bych měl vykládat jak jsem měl jet poprvé na O5-tce v autoškole jako závěrečnou jízdu, aniž bych na tom někdy předtím seděééél (na jízdy nebyly peníze ani pinďour v autoškole...ale to si nechávám na srazy...vemte si plínku Pěknej kousek, časem v originálu vynikne!

Marcellus
Marcellus napsal 25.03.09 v 23:40

...jak říkáš. Na to se nedá zapomenout. Ten kamoš, co se se mnou vytnul ji má dodnes. Má i jinou, ale tudle si z nostalgie nechal