ČZ 125/476 (1969)

Vlastník w_i_l_l_y
Vloženo 28.12.2008
Aktualizováno 14.5.2010

Dobrá motorka na kratší cesty, na to že je jí již 40 let jezdí jako čert, nemůžu si zatím stěžovat, když se o ni člověk pěkně stará a ví kam sáhnout tak je na ni spoleh.

Takže sezona (2009) proběhla skvělě, najezdil sem něco málo přez 8 000 km bez poruchy s čím bych si neporadil na cestě. I počasí pěkně vyšlo. Spotřeba se přehupuje něco kolem 3,5 až 4,5 litrů podle jízdy a taky je rozdíl jestli jedu vedva nebo sám. 100 km/h s větrem v zádech po rovině udělá (na vlastní nebezpečí :D) ale jezdím piánko tak do tech 70 km/h, přec jenom na to už má svý leta tak ji nechci zbytečně tůrovat. Olej liju valvoline 2T v poměru 1:40. V kopci ve dva ji musím držet v otáčkách tak to je zamnou většinou pěkná kula dýmu ... ale bez toho by to nebyla číza. Taky bylo potřeba ji dát do pucu, ze začátku se mi povolil spojkovej koš a navíc sem docela pracně sháněl origo karbec a chtěl jsem ji origo tak sem sehnal nějaké drobnůstky co chyběli. Je to moje první větší mašina po padesátkách a skušeností s ní mám dost, hodně jsme si na sebe zvykli. Jezdím s ní po okrese, do školy a tak. Teď na prázdniny plánujem nějaký delší cesty i třeba na dva dny a tak.Protože mám řidičák do A1a budu si ho rozšiřovat tak do budoucna si chci pořídit něco silnějšího buďto panelku 250/559 nebo třiapůlu asi 639. Čízu si ale určitě nechám na občasné projížďky po okrese.

Pivas
Pivas napsal 19.03.11 v 16:01

Ještě teď pamatuju jak jsme ty 2 dny do půlnoci bádali proč pálí pojistky i když jsme natáhli celou novou elektriku ale jako vše jsme to samozřejmě zvládli

Alescezeta175
Alescezeta175 napsal 03.01.11 v 21:16

Hochu máš nádhernou ČZ 477! A tvůj kámoš taky! Moc se mi líbí, ikdyž není uplně originál, tak tyhle stroje mají něco do sebe! A určitě si ji nech! By jsme mohli jednou dát projížďku třeba, já jsem z Moravského Krumlova. A mám dvě ČZ , však mrkni do profilu .

Labus
Labus napsal 08.04.10 v 19:15

jednoduchá = krásná... povedená renovace bez postižení "vesnickým tuningem" držím palec a dávám ti 10b
P.S. jen tu helmu bych vyměnil za "něco" dobovýho

w_i_l_l_y
w_i_l_l_y napsal 25.11.09 v 20:46

Díky za hodnocení

Hellrider
Hellrider napsal 03.11.09 v 17:28

Luxusní číza ... de vidět,že se o ní dobře staráš... tak ať ti to vydrží... bez toho gigantickýho obláčku kouře za tebou by to nebylo ono , ten prostě musí bejt ... je to jasnejch 10b! Hodně km bez nehod přeju.