Aprilia RSV 1000 (2000)

Vlastník Radza
Vloženo 24.12.2008
Aktualizováno 11.8.2011

Mnou vysněnej pořádnej dvouválec a ještě s velkým štěstím,protože poctivejch 14000 km najeto,po prvním italském majiteli,kterej se uměl dobře starat a nepadat.

Předcházely:Jawa 50/23,Jawa 350/639,Suzuki GS 500E,Yamaha YZF 600R Thundercat.Vlastní zkušenosti s tímhle strojem zatím vůbec žádný,pokud tedy nepočítám ty vyčtený,který nakonec rozhodly o týhle volbě.Koupil jsem jí v půlce prosince 2008,takže se rád rozepíšu hned jak počasí dovolí.Teď mě čeká zimní příprava v podobě běžný údržby,filtry,olej,seřízení podvozku a ventilů,a tak,vždyť to znáte...

7.12.2009
 První sezóna na tomhle stroji je za mnou a rád píšu,že velká spokojenost!Přechod na dva válce proběhl bez problémů,až na nějaké detaily,protože tohle je prostě to co potřebuju a co mi vyhovuje.
Motor nezajímá nic jinýho,než hrubá sportovní jízda bez kompromisů.Charakteristika motoru je díky úhlu sevření válců (60 stupňů) dost agresivní,spodek je mrtvej,takže celkově nic pro krajinkáře.Motor má nádhernej zvuk i s originální koncovkou.Spotřebu jsem nijak přesně neměřil,ale hrubý odhad cca 7-10 litru dle stylu jízdy...
 Podvozek má jednoznačně sportovní charakter,ale přitom velice slušně "žehlí" nerovnosti našich silnic.Určitě to chce tlumič řízení.Bez něj je řízení v hodně rychlejch výjezdech občas neklidný a nezbejvá než ubrat.Posed mi nepřijde nijak krkolomnej,jen bych uvítal užší sedlo pro lepší pohyblivost na stroji.
 Přezul jsem na Pirelli Diablo Corsa III.který mi dodaly na větší jistotě o posunuly hranice RSV o kus dál.
 Hodně příjemná je ochrana před větrem díky vysokýmu plexi a robusním kapotám.To mě opravdu hodně překvapilo.
 Antihopingová spojka je další vychytávka,která je k nezaplacení.Kopat kvalty dolu je tak doslova radost.Každopádně i tak dává decelerace vědět,že pod váma tluče dvouválec.Ikdyž často čtu kritiku na tuhost spojky a nepřesnost řazení,já sám takový pocity zatím nemám.
 Krapet sklamání jsou brzdy u kterejch jsem čekal větší účínnost.Díky ní se mi povedlo brzdy několikrát přehřát a došlo ke zkroucení předních kotoučů a vznikly při brždění lehký vibrace v řízení.Přijdou nový desky a kotouče poputujou na repas.Uvidíma jak to dopadne,případně koupím nový a pořádný.Ještě jedna závada byla lehká netěsnost termostatu vody,kterej je hodně snadný vyměnit a v Aspiritu byl skladem za cca 1100kč,takže pohoda.
 Vyšší váha (221kg-provozní) trochu překáží při manipulaci,ale za jizdy je to zase obratnej supersport.
 Příští rok doufám,že konečně strávím víc času na okruhu,protože tam je tahle italka opravdu doma.

marnej

alpiniště napsal 04.12.11 v 19:07

krasná aprilie at šlape 10 bodů

cat-nikita
cat-nikita napsal 12.10.11 v 20:55

Jak to že jsem tě jěště nepotkala?

Pjercak
Pjercak napsal 11.10.11 v 19:56