Simson S 51 Elektronik (1983)

Vlastník Stendhal
Vloženo 24.8.2008
Aktualizováno 24.8.2008

Klasický Simson S51. Žádné úpravy, prakticky originál, najeto pouze 7000 km. U mě je něco přes rok. Max. rychlost kolem 65 km/hod, namontovaný otáčkoměr původním majitelem, ale nepřipojený, takže jen na okrasu.

Motorku mám něco přes rok. najel jsem na ní asi tak 2000 km, to spíše tento rok, protože minulý nebyl nějak čas (škola). U původního majitele asi 5 let stál, takže po koupi byl dán na seřízení a teď jede spolehlivě, bez problémů a nikde mě zatím nenechal. Začínal jsem na Mustangovi, takže přechod na Simsona byl velmi příjemný. Hlavně jízda ve dvou, nebo do kopce se nedá srovnávat s Mustangem. Vzadu nastavitelné pérování pro jednoho a pro dva je velmi příjemné, narozdíl od kluzáků na Mustangovi. Na jaře příštího roku ho chci prodat a přejít na silnější, konkrétně bych rád Jawu Dandy 125, nebo něco podobného. Ale na Simíka nikdy nezapomenu, jako na Mustanga. Z hlediuska přestaveb nic neplánuji, motorka je prakticky v originál stavu. Připojení otáčkoměru by znamenalo i koupi jiného boku motoru, což by stálo poměrně dost peněz, takže taky neplánuji, ale motorka s druhým budíkem vypadá lépe než s jedním. Jezdím na olej Shell (1:50).

s_osna
s_osna napsal 30.03.16 v 13:35 10b.

Ta zachovalá originál zadní gumová zástěrka je super speciál...hlavně neměnit za tu plastovou ze předku.Hezký

filip.stefl
filip.stefl napsal 05.10.10 v 18:42

Tý jo, tak takhle kdyby vypadal ten můj

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 19.02.10 v 17:27

Opravdu krásnej originální to si zasloží 10b.

LochneSS
LochneSS napsal 07.02.10 v 19:57

Moc pěkné, klasická zelená...

Fusioon
Fusioon napsal 30.08.09 v 21:32

Nadherny Simson! Podobný mal moj sused, ked som bol malý tak som ho vzdy obdivoval! Mustang je v porovnani s vychodonemeckou kvalitou, spolahlivostou a cistotov prevedenia kus srotu a hamba socialistickeho priemyslu.