Simson S 70 (1988)

Vlastník BuBlin
Vloženo 31.7.2008
Aktualizováno 28.9.2011

Velice opečovávaný stroj. Úpravy vzhledu: chromové blatníky, přední blatník zkrácený, chromové vzpěry rámu, perleťový lak, zkrácené přední směrovky a čirá skla, černé středy kol a jiné zadní světlo.
Motor: precizně předěláný na 70ccm z dílů z D.

Tohoto Simsona předemnou vlastnil 7 let brácha a ted ho vlastnim ja jiz 3. rok. Na svou dobu je to velice precizně udělaná motorka. Pokud se o něj člověk stará, Simál se mu odvděčí absolutní spolehlivostí.

Já osobně jsem bez jakýchkoliv příprav jednoho dne vecer v 22:00 vydal na svoji nejdelší cestu na Simsonu. Jel jsem z Jihočeských Vodňan až na Jižní moravu k Vranovské přehradě. Vyrazil jsem z Vodňan jak již jsem psal ve 22:00 a do kempu pár kilometrů od přehrady jsem dorazil ve 04:00 ráno. Cesta to byla vcelku náročná, ale naprosto úchvatná!

V 10:00 jsem vyrazil nazpět a dorazil jsem v 15:30 odpoledne. Za jeden den jsem najel více jak 300km, projel jednu a půl nádrže a dojel bez jediné závady. Opravdu super zážitek všem doporučuji to také zkusit.

Jinak co se Simsonům dá vytknout je uchycení výfuku k válci a dále pak praskající náhony k tachometru a otáčkoměru. Jinak si myslím, že to je supr stroj!

MimoCZ
MimoCZ napsal 28.09.11 v 13:33

Teda chlape, tohle je nejhezci Simak,co jsem zatim videl. Vse je udelano tak hezky, decentne.

BuBlin
BuBlin napsal 14.05.11 v 22:54

No to mas recht, ale ja ho mam jako takovou srdcovku, takze me ani tech nekolik zainvestovanych tisic nemrzi

DjMicho
DjMicho napsal 28.01.11 v 07:58

jo přestavby jsou drhá záležitost vím o tom svoje ale je povedenej.. samej chrom taky bych rád, ale nehodlám do simsona investovat 30k (ted už jsem na 15 )

BuBlin
BuBlin napsal 27.04.10 v 21:19

Diky, ty blatniky jsme jiz koupily se Simsonem (co povidal predchozi majitel, tak mu to nachromovali za flasku rumu :D) . Jinak lak stal asi 1200Kc, protoze je to perlet. Dale motor - klika 1200Kc, loziska a gufera 500Kc, prefrezovani karteru mi udelal znamy zadarmo, valec s pistem 2000Kc a primar asi 800Kc. Potom ty ciry blinkry asi 300Kc. A par dalsich drobnosti si uz nepamatuju...

Fox8
Fox8 napsal 08.04.10 v 07:28

Nádhra. Uplně je mi líto toho mojeho.
Dávám 10b. Jinak simsony jsou opravdu spolehlivé. Ja snim najel 200km za den bez závady . Kolek tě stály ty blatníky? Nebo kolik tě stála ta rekonstrukce?