Honda CBF 500 (2005)

Vlastník BeCi
Vloženo 2.5.2008
Aktualizováno 21.5.2009

Můj první "velkej" naháč, CBF 500 A (jako ABS) , centrální stojan, řídítka Fehling, jinak série.
Prodáno. Kupuju skútra.

Tak jsem neodolal mámení a i nechal jsem se zlákat ke koupi CBF 500 A. U CBF je to především o radosti z pohodové jízdy. Miluju ten nápor větru, co se do člověka od nějakých 120 km/h opře a při 160 ho schazuje ze sedla. Zatím jsem vyjezdil necelou jednu nádrž. Mám trochu strach ze spotřeby, kterou tady někdo uváděl až 9 litrů, tak doufám, že jsem nepadl zrovna na takovýto stroj. Má mít najeto 7800 km, což odpovídá jak servisce, tak i stavu motorky.

Rád bych se zeptal majitelů CBF 500, jaký doporučujou pneumatiky na ježdění jak za sucha, tak v dešti (nejlepší poměr cena/výkon), jakej dávají olej, kolik jim to baští a jaký jsou nejčastější závady.

Tak jsem zatím za sezénu najezdil necelé 2000 km. Není čas. Jezdím hlavně po městě do práce a tak jsem se rozhodl, že Hondu prodám a pořídím znovu skutra. Pro mě je to ideálnější vozítko. Pokud by někdo měl zájem, je na prodej (nebo na výměnu za skutra) za 85 tisíc. (připomínám, že jde o model s ABS!!!).

Tak prodáno! U Hondy ale zůstáávám. Jen jdu do SH150i v kyselé žluté barvě. Už vím, že ji budu říkat limetka.

-LOTR-
-LOTR- napsal 22.08.08 v 21:58

Co že skůtra opět, že Ti v dešti táhne na nohy . Ale jo proč ne a co třebas skůtra o obsahu 500ccm s nějakým cestovatelským sedlem . Aby bylo i kam jet na dovolenou a nebo jen na druhou stranu republiky...

PS: to Kymco 250ccm - opravdu krásný retro, kord zepředu (z boku už sem tam koukal nějakej moderní plastík)

I tak zdravím a vyber dle potřeby...

BeCi
BeCi napsal 18.08.08 v 13:55

Díky všem za cenné rady. Nakonec je nevyužiju, protože jsem se rozhodl Hondu prodat a vrátit se ke skůtru, který přecijen po městě využiju víc. Bude mi chybět. Zájemci, volejte 737264675 nebo piště na beci@post.cz.

tyfi
tyfi napsal 29.07.08 v 20:47

pěkná, měl jsem tu čest na ní chvilku jezdit, ale mě sedla mnohem líp Kawasaki ER5. Jinak nevím jestli už máš to plexi, ale já bych ti ho moh senat. Kdyžtak koukni na moje stránky www.smart-web.cz/tyfi a třeba si vybereš v sekci bazar. Je to taky plexi Puig a podporovaný pro tenhle model rozhodně je. Nevim co tam chce LukashCBF řezat a vrtat. Jestli je to světlo držený na dvou šroubech jako že je, tak ho tam musel dávat jedině obráceně jikak je stačí povolit, zasunout a utáhnout. Tak kdyžtak písni.

curty
curty napsal 27.06.08 v 19:32

Čus, já kupoval držák na kufr od SW-Motechu (třeba HZmoto) a myslim, že to byla dobrá volba. Vypadá fakt dobře a opticky moc neruší celkový vzhled jako jiné držáky (viz moje foto). Výběr kufru je pak jen na tobě, nabídka je široká. Já chtěl co nejlevnější a ne úplně pidi, tak mám 35l kufr Kappa za 1500, což je hodně v pohodě.
Co se týká jízdy, je to krása, dá se s ní jet docela peklo (stačí jí držet na 7 - 10 tis.) a při nižších rychlostech je ovladatelná skoro jak skútr. Spotřebu mám tak 5-6 litrů, tradičně podle množství adrenalinu při jízdě.
A ABS závidim, pro mnoho včetně mě znamená větší jistotu a ta je při jízdě na motorce dost potřeba
Zdraví Petr

Pady3
Pady3 napsal 24.06.08 v 11:49

Ahoj, krásná:) Já měla štítek taky, ale vysekala jsem se a je to znát, ten nápor větru se štítkem tak silný není:) Ale hned tak si nový nekoupím:) Jinak mám ještě všechno od výrobce:) Je to kráska, hodně šŤASTNÝCH km:) Hanka