Jawa 250 Pérák (1953)

Vlastník Waldas28
Vloženo 18.3.2008
Aktualizováno 4.11.2012

No je to můj cesták když se chci v klídku kochat krajinou a pak drhnu stupačkou))

První dojmy - parádní

Motorku bych doporučil pro - pro mě

No moc pohodlná motorka když na ní jedu tak nejsem brzda dopravy. Jen ještě nová kolena a výfuky... no už jsou teda aj kolena a výfuky a motor nově po go to je zábava když to člověk nedělá poprvé a připraven na další cestování. Tak ve své 57 sezoně jede jako nová už máme letos najeto 1800km na to že je duben a jezdím i na dalších motorkách třeba na praseti atd. jezdím skoro každý den...No vývoj péráku stopla válka ale pracovalo se dál tajně montáž prototypů později probíhala v Nové Pace u známého závodníka Antonína Vitvara . Pro tajnost byli ve vojenské khaky poté byly rozloženy a uloženy hluboko pod zem ve stodole jednoho z příbuzných A.Vitvara . Už v roce 1946 na trhu objevila jedno válcová 250 Jawa Pérák .V roce 1946 na Pařížském autosolonu vzbudila Jawa 250 pérák pozornost široké veřejnosti .Pro svoji kvalitu, spolehlivost, pohodlnou jízdu a moderní vzhled se stala nejlepším poválečným motocyklem. Jednoválcový dvoudobý vzduchem chlazený motor o výkonu 6,6 kw při 4 000 ot/min jednotného vzhledu má úplně zakrytý karburátor . Váha 115kg , Karburátor Jikov 2924H , Objem nádrže 13l , max rychlost 100km/h. prostě paráda!!! chachá olé a tahle jawenka bude se mnou až do mé smrti

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 21.08.12 v 11:31

Pekna motka pekna registrace. 10 bodu

dom182
dom182 napsal 01.02.12 v 08:42

to se někdo má luxus

JiříII.
JiříII. napsal 11.01.12 v 22:44

Chtěl jsem napsat,pěkná motorka,pěkný fotky.Ale to tu píše každý.Tak snad ještě tolik:pérák je fakt dizajnově vyvedená motorka,v naší hystorii jich moc takových nemáme.A focení je asi tvůj další koníček,že? A jdu na další z tvý sbírky.

ROURA
ROURA napsal 08.09.11 v 21:16

Nádherný fotky a hlavní účinkující na nich ještě lepší

mimo
mimo napsal 22.06.11 v 19:06