Husqvarna TE 450 (2007)

Vlastník Picasso
Vloženo 24.2.2008
Aktualizováno 3.3.2008

Koupena nová v 05/07. Standardní výbava.

Bejvalka TE450/2002 (už jsem ji vymazal z registrace) byla úplně jiná kategorie. Spíše se dá porovnávat s mojí 510SMR. Připadá mi, že má lepší brzdy a přední tlumiče. Jinak je skoro stejně těžká i živá. Jen spodek je hodnější, celkový průběh výkonu je tak nějak rovnoměrný. V terénu je to super, ale už tomu chybí ty kule, není to takový nášup najednou. Nepasují mi kvůli jiným rozměrům kotoučů motardová kola (nechce se mi je přehazovat, je to práce na hodinu), proto nemohu porovnat na cestě. Je to ostré enduro, ale na motokros se hodí. Jen padá trošku více na zobák a bohužel je znát i váha. Parádně brzdí motorem, takže není tak únavná, bere opravdu hodně odspodu, promíjí hodně chyb.Ze zatáček dává i dvoudobou dvěpade (než se probudí), ale dlouhé skoky nebo husté rolety už nejsou to pravé ořechové. Prudké výjezdy, lavice, tobogány, to vše super. Stejně jako každá Huska má zvláštní požadavky na startování. Má automatický i ruční dekompresor a novinka, má i startovací páku a světe div se: funguje to. Startér musí točit tak pětkrát, než chytne, na páku je to našup. Ale pokud chytne dřív ,děsně kope. Navíc po hodince krosu ji nakopnout... Píšu o tom proto, že stále automaticky svítí světla. Musí se vypínat klíček, jinak se vybije. Taky je tam automatické relé, které při poklesu napětí pod nějakou mez nedovolí protočit starterem. Jedinečná motorka pro dlouhé trasy, není terén, či trať, která by byla problém. Vyzkoušel jsem ji ve dvou (instalace zadních stupen) a na projížďky dobrý, jen startovací páka zachytává za upevnění pravé stupny. Celkový projev je od 510 R takový sametovější, ovladatelější, na zádech se dá udržet lépe a dýl... Ani origoš výfuk už tak hrozě nestřílí, já bych tedy pro ty lesní porosty uvítal ještě tišší (hajní se zlobí). Stručně: hodnější a měkčí pětsetdesítka.

Za celý rok jsem najezdil velmi málo, raději mám kros či SM, enduro mě stále nechytlo. Stála v garáži a takmoc by chtěl jezdit, málokdy se však na ni dostalo. Tak jsem ji prodal.

BaluJarda
BaluJarda napsal 03.01.09 v 23:28

Tiše závidím .Za 10
V roce 2009 přeji hodně pohodových km

Kubajz438
Kubajz438 napsal 27.02.08 v 10:21

pěkně pěkně jezdím 450 a sem s ní navísost spokojený mám ji Trochu nabroušenou jezdila předemnou pul roku vyšší ligu A tak by mě zajímalo jaký rozdíl tam ještě muže být mezi to 510? třeba se nekde potkáme.

EdyBoyS
EdyBoyS napsal 25.02.08 v 14:36