Jawa 250/559 panelka (1956)

Vlastník
Vloženo 12.10.2007
Aktualizováno 21.3.2016

Pojízdná hromada dílů s TP koupena za účelem přestavby

První dojmy - Docela to jelo-přeci jen v šestnácti jsem věděl jak tahá 9.koní a tady jich bylo 12!!!No nářez neskutečnej. :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro domáci kutily,kteří vědí jak vyčistit karbec a nastavit předstih.

Doplňky na motorce - Taška na nářadí

Koupil jsem si ji v šestnácti letech za prašule z brigády.Jakožto náctiletý hltač přestaveb z časopisu Bikes info jsem věděl že to bude chtít pořádně upravit,aby to vypadalo k světu.Výchozí stav byl celkem brutus,ale prostě v té době jiná panelka s platným TP k sehnání nebyla.Původní cesta showbajku se ukázala jako špatná již během testovací jízdy-tři roky stavění v háji!

.Jak se člověk mění změnil se i pohled na motorky a tak se některé díly rozprodaly a další zas povyměnily s kámošema.Z toho všeho po dvanácti letech vzešla taková jednoduchá,celkem rychlá a mrštná moturčička.Trošku už jsem ji přerostl,ale když člověk není lenoch a ohne bolavý kolena je odměněn parádním svezením.V současné době zajíždím výbrus.

Cesty: Zatím jen tak po okolí

Další info: Př.vidlice upravená z MZ-zkrácená,přitvrzená,přední kolo přepletené na 16"střed z MZ.Obuto do Conti goučka.Upraven krk řízení-uložení zapouzdřených ložisek,prodloužená kyvka o 7cm repasované uložení,stavitelné zadní tlumiče též po repasy,rám upraven pomocí odřezku z XT600,upravené výfuky z J350/639na dvoukomorové s vestavěnými tlumiči,motor po kompletní repasy.Ložiska,výbrus,komplet spojka,kulisa s vidličkami řazení.Oddělené páky z 250 Péraka,zadní guma 130,řidítka Renthal,laminátové blatníky,kostra sedla a nějaké další vychytávky které nejsou na první pohled vidět )

Už je u nového majitele a chystám nový projekt...

bolux
bolux napsal 22.03.16 v 11:25 10b.

pecka, tohle by měly v Týnci dnes vyrábět

Bud
Bud napsal 22.03.16 v 10:42 10b.

Nádherné. Umíš to fakt pěkně.

AVENGER2008
AVENGER2008 napsal 22.03.16 v 09:15 10b.

Závidim ! 10b.

Jack
Jack napsal 22.03.16 v 06:57 10b.

Naprosta pecka!!!Skoda ze jsi ji prodal.

jawys
jawys napsal 30.05.15 v 16:16