Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník Horizont
Vloženo 3.9.2007
Aktualizováno 17.9.2015

- Moto prodáno 6/2013 -
Vše originál.Je to přesně typ motorky kterej se mi líbí.Ta polokapotáž s čirým světlem je prostě úžasná. Motor pochází původně z modelu Zephyr 750,takže žádnej nováček,ale starej ostřílenej pochoďák dvouventil.To ale neznamená že

První dojmy - Příjemná výletní motorka která si na nic nehraje

Zkušenosti:Pro výletní účely je přímo ideální.Abych to upřesnil - 738ccm,56kw/76koní při 9500,63 Nm/7000.Navíc je tady i závan moderní techniky v podobě snímače polohy škrtící klapky - K-tric.Výhoda motoru je,že se nemusí točit.Nechá se rozjet už od 2000 ot..Od 3500 přichází příjemná dynamika a táhne lineárně. Převodovka řadí lehce, dobře se hledá neutrál.Je pouze 5ti stupňová ale 5 není přehnaně krátká takže na 100km/h točí asi 4200.Výhoda je že se nemusí tolik řadit,což koresponduje z houževnatou charakteristikou motoru.Ale přiznám se že i přesto bych 6tku uvítal.Ovšem nevýhoda kterou jsem zanamenal jsou určité vibrace ktaré nastupují mezi 4500 - 5000 otáček. Ovladatelnost je bezproblémů.Překlápění z jedné strany na druhou a vodění do zatáček jde úplně lehce.Oproti GPZ 1100 která je asi o 35kg těžší je to obrovsý rozdíl.I manévrování na místě nebo otáčení někde na ulici je v pohodě.

-Tak jsem chtěl na zimu vyndat baterku.Ovšem narazil jsem na poměrně komplikované řešení.Baterka je schovaná pod hubicí nasávaného vzduchu k filtru.Takže - povolit nádž,povolit a uvolnit boční šedé kryty,nadzvednout nádrž,povolit šroubky krytu airboxu,odělat kryt airboxu - hurá baterie je volná,stačí už jen odmontovat kontakty - jak jednoduché že ((.

Cesty: Mám ji od 8/07.Zatím se projíždím po okolí,ale v plánu mám určitě alpy a pokud možno víc dlouhej výletů.

Další info: pokud máte někdo nějaké specifické zkušenosti s tímto motocyklem,nebo nějaké závady,můžete mi napsat.Rád se něco dozvím.O týhle mašině je toho na českým internetu dost málo...

FILODENDRON
FILODENDRON napsal 30.09.14 v 21:24

To umístění baterie je fakt na hovno. Já jsem to vyřešil koupí nabíječky Accumate, která má takovej speciální káblík, který se přidělá na kontakty baterky a dobíjím přes tento káblík a nemusím baterku vůbec vyndávat.

DejvGSR
DejvGSR napsal 30.09.14 v 14:28

Když jsem se v roce 2007 po x letech chystal vrátit do rodiny motorkářů byla ZT 7 jednou z kandidátů. Krásný stroj.

Rici750
Rici750 napsal 29.04.10 v 13:44

Ahoj pěkná Kawinka dávám 10B brácho, náhradní dily mám nějaké odkazy pisni až budeš.Riči

Vlček
Vlček napsal 08.07.09 v 21:35

Ahojda omlouvám se za ten palec to byl překlep !To jsem celej já přeju pohodové km a někdy na cestách mávnem na pozdrav měj se!

Vlček
Vlček napsal 30.04.09 v 22:21

zdar chlepe pohodové km na cestách přeje Vlček!