Honda XL 600V Transalp (1992)

Vlastník Kire640
Vloženo 2.9.2007
Aktualizováno 27.3.2011

Koupena v dubnu 2007, dovoz z D, na tacho necelých 50 tis. km. Poškrábané a prasklé plasty, motoricky se zdá v pořádku.

O mojí cestě k alpíkovi si můžete přečíst zde:

Cesty:
V sezoně 2007 dva výlety po ČR, jede i brzdí skvěle.

2008

mototýden na jižní Moravě + něco okolo komína

2009

Zatím cesta na STK a jeden okolokomínový výletík.

Alpík je pro mě skvělá, spolehlivá motorka, která si zatím kromě pravidelné údržby a lehkého nastrojení (nosiče bočních kufrů, batest 200, zadní kufr) nevyžádal ničeho zvláštního. Jezdí se mi na něm skvěle jak v lehčím terénu, tak na silnici.

10/2009

Zatím jediná věc, která se mi odporoučela, byla CDI jednotka. Po neúspěšném pokusu o opravu jsem objednal od firmy Ignitech jednotku společnou pro oba válce. Jednání firmy bylo velmi dobré, ochotně odpovídali na moje všetečné otázky a objednávka byla vyřízena velmi rychle. Instalace nové CDI jednotky (místo dvou původních) je velice snadná a spočívá prakticky jen v zasunutí přívodních konektorů do konektorů v jednotce samé. Po nastartování motor šlapal jako hodinky, zřejmě ta původní CDI jednotka byla načatá již delší dobu.

Instalace nové CDI jednotky - 1. 10. 2009

PanKlobasnik
PanKlobasnik napsal 15.05.18 v 18:04 10b.

Hezky vylet. Jeste jako tip na dalsi vylet Slavonice (Mexiko), Landstejn a pozadu do Kunzaku a nebo do Bystrice. Ten cely kraj ma uzasnou atmosferu a historii I kdyz je uz 2018.

alpiniště
alpiniště napsal 15.07.11 v 20:58

peknej alpík 10b

Tezetka
Tezetka napsal 02.06.10 v 18:02

Super cesťák
Pohodu na cestách a čistou stopu po celou sezonu!
Jistých 10 bodů

Potok01
Potok01 napsal 13.02.10 v 08:58

Pěkný a mě velmi povědomý stroj. Tak ať jezdí a rozdává radost..

Bob650
Bob650 napsal 27.01.10 v 20:50

Kire, ty si děláš prdelky, jestli jsem si na svoji Hondu dal sněžný pluh A co ty - máš lyžičky po stranách, jako Jawy 250 pro švédskou armádu???