BMW F 750 GS (2019)

Vlastník Luk_
Vloženo 18.5.2024
Aktualizováno 18.5.2024

Dlouho jsem zvažoval jaké moto na cestování. Jednalo se přechod z Yamaha XVS1100 Dragstar.

Suzuki DL 650 V-Strom: Vyšší moto, horší volitelná výbava
CFMOTO 800MT: Přeci jenom čínská značka (měl jsem menší důvěru), GS bylo s lepší doplňkovou výbavou za stejné peníze
Moto Guzzi V85 TT: Zajímavý motor (ne jen vzhledově), nenašel jsem ale žádné moto na prodej, které by mě nadchlo a nakonec mě odrazil ten přední blatník :-)

První dojmy - První svezení mě nadchlo. Motorka je lehká, krásně ovladatelná, na můj vkus i dostatečně živá. Hned při prvním svezení mi motorka vykouzlila úsměv na tváři.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil všem, kteří chtějí pohodlně cestovat a nepotřebují obří výkon velkého GS nebo jejích konkurentů. Dále pro lidi, menšího vzrůstu :-D

Doplňky na motorce - Větší plexi
Horní + spodní padací rám
Kryt motoru
Nosič kufrů + kufry Big Husky
Držák na mobil (navigace) Quad Lock

Jezdil jsem původně na motorce Yamaha XVS1100 Dragstar. Motorka byla fajn, ale hledal jsem něco, na čem by mě cestovaní více bavilo. Dlouho jsem vybíral jaké moto koupím. Chtěl jsem něco menšího z důvodu mé výšky a pocitu jistoty při zastavování a došlápnutím na zem. Přeci jen Dragstar je opravdu nízký. Nakonec se okruh výběru zúžil na modely Suzuki V-Strom 650, CF MOTO 800 MT, BMW f750 GS, Moto Guzzi V85 TT.
BMW bylo nakonec vybavené přesně tak jak jsem si představoval, a první svezení mě přesvědčilo. BMW prostě sedlo nejvíce.

Motorka má podle mě dobré jízdní vlastnosti.

Dlouhé trasy si s batůžkem užíváme.