BMW F 750 GS (2022)

Vlastník Luba007
Vloženo 27.3.2022
Aktualizováno 28.8.2022

Hildegarda. Důsledek korony...

Motorka koupena od FIRMA:BMW invelt (Praha 5-Stodůlky) - Motocykl objednán na konci října, dodán v únoru. K motocyklu jsem objednal i originalní boční kufry a top case, které jsem dostal za dobrou cenu. Samozřejmostí bylo nastavení zamků na jeden klíč.

Kawasaki Versys 650: designově zvláštní
Honda CB 500X: nakonec jsem usoudil, že rovnou koupím \"dospělou\" motorku a udělal jsem dobře
Suzuki DL 650 V-Strom: archaický kokpit a divný design, jinak svezení moc pěkný
KTM 790 Adventure: špatná spolehlivost a trochu více do terénu

První dojmy - Najeto mám zatím cca 700km, takže se seznamuju. Komfortní posez, snadné ovládání, perfektní řazení. Ochrana před větrem.. no žádná, viz dále.

Doplňky na motorce - Už z výroby jsou instalované některé doplňky, např. vyhřívané rukojeti, hlavní stojan, led světla, komfortní sedlo, quickshifter, konektivita/TFT display.

Plexi štít WRS - alespoň částečná ochrana před větrem, ale na dalniční přesuny by to ještě chtělo horní deflektor

Tankpad rubbatech, držák telefonu M-style, sluneční clona displaye Aliexpress

Hildegarda je důsledkem korony. Pracoval jsem více z domu a tak měl čas si rozšířit řidičák na velkou motorku. To se povedlo na konci léta a až do podzimu jsem hledal po bazarech vhodný stroj. Mezitím jsem si občas něco projel z půjčovny. Nakonec jsem objednal nový stroj, protože v bazarech se zrovna moc F750GS neobjevilo, případně za nesmyslný peníze.

Takže je to moje první velká motorka a protože jsem měl vcelku respekt, chtěl jsem relativně "bezpečný" a ovladatelný stroj 600ccm+ vhodný i na další cesty. Nakonec pro Hildegardu rozhodlo pár maličkostí - třeba skvělý TFT display a náklonové ABS, které v této kategorii japonci nenabízí, jizdní režimy...

Blíží se první tisícovka kilometrů a s moji volbou jsem spokojený. Skvělý motor (V-Strom asi má lepši zvuk), quickshifter i brzdy. V zatačkách zatím zjištuju svoje limity takže k motorce nemám co bych dodal

Jaké máte zkušenosti se značkovým servisem BMW v Praze a okolí? Nejblíže mám Prosek a Strašnice.

eddie80
eddie80 napsal 25.04.22 v 16:35 10b.

Moc pěkná Gertruda 10b

větrákovec
větrákovec napsal 27.03.22 v 13:04 10b.