Cagiva Raptor 650 (2007)

Vlastník Yellow_Devil
Vloženo 13.5.2024
Aktualizováno 13.5.2024

Dostojí svému jménu. Je to divočák.

První dojmy - Když jsem ji vezl od prodejce, po ose, seděl jsem na motorce poprvé po cca 40ti letech. Měl jsem respekt, protože dvouválec do V byl velice živý. Ale než jsem dojel domů, cca 90 km, byl jsem s Raptorem sžitý. Postupem jsem vychoval pravé zápěstí a pohoda.

Motorku bych doporučil pro - Měřím 184 cm a vejdu se pohodlně. Není příliš vysoká a je lehká, takže i pro holky. Rozhodně jde jezdit klidně, na kochačku, ale potenciál Raptoru je v zábavě v zatáčkách a svižné jízdě. Ani moc motorka nenechá v klidu. Pořád vybízí k tempu.

Doplňky na motorce - Od původního osazení vyměněné páčky, laděné výfuky, jiná řídítka, zrcátka, plexi, blinkry. Přidané padáky, klín. Držáky na kufry.

Je to prakticky MV Agusta. Velmi hbitá, agilní potvora. Rychle reaguje na změny směru. Do zatáček se jí chce dost a poslušně. Slušné brzdy, opletené hadice, Brembo. Tvrdší sportovní podvozek Marzocchi, takže čím se jede rychleji, tím lépe funguje. Výkonem dostačující dvouválec V, točák od středu. Je to Suzuki SV, ale jen co se týká součástek. Jinak laděním a charakteristikou to nemá s SVčkem nic společného. Italové si vyhráli. Po zadním neumím, ale stalo se mi to už vícekrát na semaforech, když jsem nedával tolik pozor. Ochotně se zvedá.
Dá se jezdit za 5 l/100, když se dost tahá, tak 5,7–6 l/100. radius cca 300 km. Nenáročná na servis a bezporuchová. Vyžaduje jen standardní průběžnou údržbu. Vlastně jen udržuji čistou, mažu řetěz a měním pravidelně olej.
Absolvovali jsme i vícedenní výlety s kufry ve dvou. Dá se to v pohodě, ale doma je motorka na okreskách se spoustou zatáček a slušným povrchem. tam je to veliká zábava.

malzoor
malzoor napsal 15.05.24 v 19:20 8b.

Vypadá luxusně

Milan1963
Milan1963 napsal 14.05.24 v 17:05 10b.

Krasavice ! At' i dál dělá radost.

Milanek13
Milanek13 napsal 14.05.24 v 07:48 10b.

Raptor je moc hezký motocykl a s tím klínem dole ještě hezčí.

Kali88
Kali88 napsal 13.05.24 v 21:20 8b.

Moc pěkná

elvis78
elvis78 napsal 13.05.24 v 19:03 10b.

tak ten je luxusní