Triumph Tiger 800 XC (2018)

Vlastník Hessomi
Vloženo 5.5.2024
Aktualizováno 5.5.2024

Tiger v tomhle provedení byl sen od roku 2019 kdy jsem ho viděl prvně na živo. Pár let a pár tisíc kilometrů na Stromkovi bylo super, ale sen je sen. Původně jsem měl v plánu koupit starší ročník, ale když se objevil tenhle krásný v zelené barvě a s TFT d

Motorka koupena od FIRMA:RV moto (Klabava)

První dojmy - Dle očekávání, super zvuk 3 válce, hbitost. Dost jsem překvapený z lehkosti a obratnosti i při mé výšce cca 172 je motorka pode mnou krásně čitelná a ovladatelná.

Doplňky na motorce - běžná výbava XcX
Osobně teď řeším nové ALU kufry, boční chrániče nádrže, horní padací rám, tankvak apod.

Vždy jsem si chtěl zkusit 3 válec, kolikrát jsem se díval na youtube a pustil jsem si POV z jízdy na Tigrovi, ten zvuk a chod je nezaměnitelný. Volba byla jasná a to jedině XC. Verze XR se mi prostě nelíbí jak barevným provedením, absencí zobáku tak zejména absence drátových kol.

Jsem nižšího vzrůstu(+- 172cm) a bál jsem se že budu mít problém. Sedlo je verze komfort a nastaveno na nižší výšku. Takto nemám s motorkou vůbec žádné problémy. Motorka je lehká, dá se s ní manévrovat i na "špičkách" - no uvidíme až bude plně naložená. Batůžek ale raději nechávám nasedat a sesedat pouze při bočním stojanu :D Batůžek si jízdu také moc vychvaluje.

Pár věcí za tu chvilku ale vidím jako mínus. Jedná o verzi facelift, ale je strašně velký problém na to cokoliv sehnat, případně zjistit, zda je to shodné se staršími verzemi. Například rampa pro GPS nad TFT na tento novější model nikdo nevyrábí, vyrábí co 2017 a pak až na novější modely. Další věc která mě hned udivila, že bez OBD jednotky si na motorce nenastavíte po vyndání baterie pomalu ani hodiny. Triumph po Vás opravdu chce, aby jste se vším chodili k dealerovi. No Aliexpress to jistí.