Yamaha MT-07 (2018)

Vlastník Karelng
Vloženo 21.3.2024
Aktualizováno 21.3.2024

Moje prvni motorka. Vyhlidnutou ji mam uz par let. Kupovano v roce 2023 s najezdem 16*** km.

Motorka koupena od FIRMA:Zbyněk Soukup - Motosport (Jičíněv - Mily pan, ktery mi dal i cenne rady, motorka ve velmi peknem stavu. Privezl mi ji za maly poplatek, protoze jsem nemel jeste hotovy ridicak a vse probehlo v naprostem poradku.

Suzuki SV 650: Z nejakeho duvodu se mi vzhledove a zvukove libila vic MT, rekl bych ze to jsou fakt podobne stroje a ani s jednou chybu neudelate.
Honda CB 650R: Velmi pekna motorka, ale take o neco drazsi. Cetl jsem, ze ma hodne tvrdy podvozek a horsi zvuk nez MT s akrapovicem.
Husqvarna Svartpilen 701: Neni moc k mani.
Yamaha R7: Nevim, jestli by to byla vhodna volba do zacatku, zada by trpeli dost.
Triumph Speed Triple RS: Moc draha a bal bych se ji polozit, o hodne rychlejsi a tudiz nevhodna pro zacatecniky.

První dojmy - Mam jen predesle zkusenosti z motoskoly, kde jsem jezdil na kawa z650 a tato motorka je v porovnani s kawou mnohem zabavnejsi a ma vetsi charakter. Za prvni mesic nalitano okolo 2*** km a rychle jsme si sedli.

Motorku bych doporučil pro - Zacatecniky nebo pro lidi vracejici se do jedny stopy, kteri maji do 80-90kg. Pokud radi zavodite, tak asi neco silnejsiho nebo s lepsim podvozkem.

Doplňky na motorce - - akrapovic ladak
- packy M-style
- padaci protektory
- led blinkr
- vysoky plexi sklo
- comfort sedlo
- manualni tempomat (kus plastu na dlan :D)
- nabijeci usb slot
- kratky drzak spz

Mel jsem MT-07 v hledacku uz od 2014, kdy vysla. To jsem byl jeste mlady svorc a tak se stalo ze, jsem se k ni a k ridicaku dostal az za necelou dalsi dekadu.

Recenzi pisu po zhruba roce, kdy jsem s ni nejen jezdil, ale take udrzoval a servisoval. Myslim si, ze se uz zname dobre.

Vedel jsem o jejich nedostatcich i plusech pred koupi. Hodne casto se pise, ze jsou tlumice a podvozek mekke. Nastesti vazim 70kg a myslim si, ze pro podobnou vahovou kategorii jsou tyto stroje delany. Nemam zatim po roce zadny problem s podvozkem.

Motoricky je MT na vysi. Doporucuji dodelat nejaky ladak, aby to umocnilo emoce.
Motor velmi silne brzdi a je potreba s tim pocitat. Navykl jsem si na to a casto pred zatackou brzdim jen motorem.

Brzdy jsou OK, doporucuji vsem motorkarum obcas procistit brzdy, pisty atd. Po prvnim vycisteni jsem byl sokovan, jak moc to zlepsilo ucinek a cit. Ted cistim pravidelne.

Kvalita zpracovani je dobra, ikdyz to pres plasty nevypada. Mam z ni dobry pocit, ale take je dobry si priznat ze to neni Triumph nebo Ducati. Je treba brat ohled na to, ze nektere dily jsou rozpoctove.

Co me nemile prekvapilo, tak je mnozstvi vetru a hluku na naked bike od 120km/h (asi se dalo pocitat, ale fakt nemam moc zkusenosti a toto jsem necekal :D). Jako prvni z doplnku byl tedy vysoky touring windshield, spunty do usi a nova kvalitni helma.

Dalsi z veci, ktere mi zprvu dost vadily je trhanost plynu (ON-OFF), casem se to zlepsilo, asi plynulejsi ruka s plynem.

Nemam zatim potrebu menit za silnejsi masinu a jestli vubec.

Karelng
Karelng napsal 31.03.24 v 17:42

Chlapi, diky moc, snad se nekde potkame na cestach

jelda-f
jelda-f napsal 31.03.24 v 09:17 10b.

Krásný kousek ;) takový mrštná štika. ať slouží

Mattyss
Mattyss napsal 21.03.24 v 16:29 10b.

Zdar, jako první mašina k Tvé výšce skvělá volba. Užívej a kolama dolů!!