BMW G 310 GS (2019)

Vlastník HonzaY
Vloženo 25.2.2024
Aktualizováno 25.2.2024

Příjemná, pohodlná motorka, která je skvělou společnicí jak na krátké, tak i delší cestování.

Benelli TRK 251: Od nákupu Benelli mě odradilo nepříjemné, odměřené, arogantní chování prodejce, když měl problém moto vyvézt do prostoru nebo nedovolil si na moto alespoň sednout, vyzkoušet si ergonomii, tak nebylo co řešit a šel jsem jinam.

První dojmy - Na GS jsem přecházel z motocyklu, který měl obsah 125 ccm. Měl jsem obavy z váhy a ovládání, ale po uchopení motorky a usednutí za řidítka, vydání se na zkušební jízdu si mě hnedka získala- lehoučká, snadná na ovládání i manipulaci. Na motorce se mě líbí komfort cestování, nízká spotřeba paliva výborná ergonomie ovladačů, přehlednost přístrojového panelu.

Motorku bych doporučil pro - Moto doporučím pro klidné, neuspěchané motorkáře.

Doplňky na motorce - Vyšší plexi štít, chrániče rukou, kufr.

O BMW jsem původně ani neuvažoval a ani nevěděl, že takový model vyrábí. Jednoho dne jsem navštívil servis, kde jsem servisoval původní moto a mezi řečí se pochlubil zážitkem z prodejny Benelli. Načež mě nabídli GS. Nejdříve jsem váhal, protože jsem chtěl moto nové, se zárukou, ale dali takové podmínky, kterým nešlo odolat a motorku si koupil.
S motorkou mám najeto cca 10000 km a jsem rád, že ji mám, i když názory na motorku se různí. Někomu se příčí, že je vyráběna v Indii a že kvalita bude slabší. Za sebe můžu říct, že nepozoruji špatnou kvalitu motorky nebo špatné zpracování a myslím si, že BMW si kvalitu ohlídá.
Zase na druhou stranu, si člověk říká, je to BMW, tak bude i výbava, ale tento model je pouze základní a nic navíc nemá, což je škoda a u nových zájemců i tento faktor může být rozhodující, proč si koupí moto z Číny, které jsou výbavou hodně nabušené.
Motorka má obsah 310 ccm a výkon 25 KW, takže žádný rychlík to není, ale kdo má rád klidnou, pohodlnou jízdu s nízkou spotřebou, toho si motorka získá
Motorka je vhodná na okresní silnice, ale i na nezpevněné cesty, ale na těžké offroad tratě není. Dálnice se s ní také nechají jezdit, ale v rámci rychlostních limitů, pak už se motorka trápí.

Targus
Targus napsal 03.03.24 v 00:24 10b.

K tvému postesknutí ohledem elektrovýbavy asi tolik.
Co na motorce NENÍ, to se NEMŮŽE pokazit.
A že ty elektrokurvítka UMĚJÍ znepříjemnit život...

Jinak si myslím, žes na přechod do vyšší kubatury nevybíral špatně. Máš slušnou šanci na přežití.
Ať ti to jezdí a pozdravuj, až budeš brousit asfalt okolo Trosek! Jezdil jsem tam poslední dva roky služebně, krásný kraj!

DeanNESTLE
DeanNESTLE napsal 27.02.24 v 14:08 10b.

Ať dobře slouží Baby GS

Milan1963
Milan1963 napsal 25.02.24 v 14:56 10b.