Honda CBR 600F (1998)

Vlastník Kawalumpik
Vloženo 21.2.2024
Aktualizováno 21.2.2024

Můj první supersport z druhé ruky. Zatím je jedna ze tří synových, ale už mění majitele. Od loňska ji jezdím já a už to tak zůstane.

První dojmy - Je to to nej nej, co mi padlo pod ruku. Je to také jediná volba, když chci jezdit se synem a jeho kamarády. Samozřejmě je to skok a letos po generálce začnu znovu od začátku. Je rychlá, ale těžká. Ocelový rám dává zabrat. Váha je cítit i při jízdě, na rozdíl od twinu, kde po rozjetí jakoby zmizí. Tohle brko o sobě dává vědět neustále. Návyk vodit stroj koleny je tady velká výhoda. Chodí jinak, než jsem zvyklý, ale tady se musím sladit se strojem já.

Motorku bych doporučil pro - Tenhle veterán si rozumný člověk na krk nepověsí, takže jen pro cvoky, jako jsem já.

Doplňky na motorce - Pracujeme na instalaci ukazatele zařazené rychlosti a bude brzy nutná nová kompletní kapotáž. Jinak asi nic. Hodil by se palivoměr. Už jsem to dvakrát tlačil a není to nic moc. Je to ocelka.

Motorka mému synovi přebývala a mě zase chyběla. Tak došlo na rošádu. Právě je rozkuchaná a pracuje se na reinkarnaci. Ze dvou motorů vzniká jeden a probíhá repas hlavy. Rám loni potíže nedělal, možná dojde na kontrolu předních teleskopů. Nová je řetězovka a gumy. Opelichané plasty zatím neřeším, možná v průběhu roku. Loni zlobil jeden válec, ale i tak jsem si užíval dosud nepoznané. Supersport je zkrátka jiná třída, i když twiny neopustím. Není to motorka pro transport věcí, je to báječná šance na společné kilometry se synem. To můj táta pro mě neudělal a je to škoda, která mi dochází až teď. Spolujezdce bych asi vozil nerad, věřím, že na to jsou lepší motorky. Kdo řeší spotřebu, tohle si nekupujte. Počítám nádrže, ne litry na kilometry. Hledám zábavu a ne vrásky na čele ze spotřeby. Stařenka se čtyřmi karburátory vám nepojede za tři na sto. A staříka to nesvrbí. Je to způsob života mezi dvěma krajnicemi a vrací mi ztracenou radost na desítky možností. Máte li potřebu měnit styl, je dobré mít motorky dvě, ještě lépe tři. Myslím, že to si už každý přebere podle sebe. Chci jen říci, že tohle určitě není univerzál, jako švýcarský nůž.

Monty_78
Monty_78 napsal 24.03.24 v 23:27 10b.

Přeji hodně těch společných kilometrů se synem. Jinak, zajímavá recenze. Tak ať se dílo daří

cechradovan
cechradovan napsal 26.02.24 v 20:41 10b.

Vasko969
Vasko969 napsal 26.02.24 v 09:06 10b.

Super recenzia a krásny pribeh. Čo by som dal zato ,previesť sa zo synom na motorkach...Ma však iné záľuby...

petr13
petr13 napsal 24.02.24 v 21:32 10b.

Dobrá recenze

Myschan
Myschan napsal 22.02.24 v 08:04 10b.

Ať slouží. Člověk by si měl dělat radost