Jawa 50/21 Pionýr (1972)

Vlastník jirkouš
Vloženo 30.1.2024
Aktualizováno 30.1.2024

Koupeno z nostalgie a vzpomínky na moto začátky

První dojmy - Ty bláho je to strašně malý, rozviklaný a lehký. Jak jsme si v 14letech mohli myslet "to je motorka" ? Bylo nám o 50Kg míň :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro všechny, které to uveze

Doplňky na motorce - Výbava z výroby.

Chtěl jsem ho mít doma a ukázat dětem na čem jezdil jejich děda a táta- asi se budou chytat za hlavu... Je to prostě ikona mých moto začátku.
Chtěl jsem pionýra , který bude v nostalgickém vzhledu a stavu, bez zásahu kutila, prostě se zubem času a prostě jednadvácu.
Dřív jsme to sbírali jako kluci po vesnici a měli jich několik ať celý, nebo v krabici ,kde to všechno skončilo??? Dneska si koupit hezký kus s TP a původní SPZ bylo u mě na 3 roky hledání a přemlouvání se dát za to ty peníze, ale co není to ani výplata, tak do toho jdu.
Dnes při jízdě se jen tlemím, co to pod sebou mám a jsem spokojen.
K vlasnostem?, vždyt to všichni znají.
Jak to jede? asi jako tenkrát ve dvouch a dnes sám (asi jsem vyrostl )

kzezula
kzezula napsal 18.02.24 v 22:31 10b.

Parádní stroj Mám defakto stejného a vždycky mě vykouzlí úsměv když se na něm svezu

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 02.02.24 v 16:38 10b.

Na tomhle vyrostl můj syn, já si ničil klouby na starším keplovi. Hezká připomínka mládí v tahu.

Milan1963
Milan1963 napsal 30.01.24 v 20:12 10b.

Pěkný stroj. Mám ho taky, od 15 let a jezdím na něm občas stále. Ale - "nevyrostl" jsem, mám pořád stejně jako tehdy, takže pionýr jezdí stále podobně.

context
context napsal 30.01.24 v 17:00 10b.

Pěkný pionýrek mam pionýra od 13-ti, kdy jsem ho dostal od táty, dnes má své místečko v garáži na polici, zakrytý plachtou, ať se na něj nepráší

PSanec
PSanec napsal 30.01.24 v 15:25 10b.

Taky jsem ji měl jako 15ti letý kluk, dostal jsem ji za vysvědčení od táty. Ted jsem prďuch můžu si koupit jakoukoli motorku, ale mladí je v čudu. Rád na tebe Jawičko vzpomínám.