Yamaha FZS 600 Fazer (1999)

Vlastník Marcel46
Vloženo 6.1.2024
Aktualizováno 6.1.2024

Silniční motocykl se sportovnímy geny. Zkusil jsem dvouvál sv 1000 a nějak mě to nesedlo Fejzřík je prostě sametový.

Motorka koupena od Céčko Ninja

První dojmy - První dojmy- sakra kdo mě nakopl do zadku aha já přidal moc plynu prostě přechod z 32kw na 70kw nebyl snadný ale oproti SV 1000 se to podstatně líp řídí nástup výkonu je postupný. Když jsem zkoušel brzdy tak jsem nechtěně jel po předním zvyklý z DR jsem za ně vzal a to byla chyba tady se přední jen tak lechtá a pořád to stačí.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty co chtějí jezdit a neřešit!!!

Doplňky na motorce - Výfuk Micron , padáky domácí výroby

Já si mašinu nikdy nevybíral vždy si mě nějaká našla ještě kdyby to tak bylo i s ženskýma... Fazer je i z dnešního pohledu dobrý sportovec s pohodlnou jízdní pozicí.
Mám na mysli jízdu po silnici na okruh jsou lepší stroje. Cestování taky v pohodě jen se musí počítat s tím zě se musí často řadit pokud chcete jet svižně je to přeci jen šestka. Někdo to vidí jako nevýhodu já to tak nevnímám, jestli nechceš řadit kup si skútra... Výkon na silnici i po letech dostatečný nepotřěbuju jezdit 300kmh i takhle hravě prekoná limity v naší zemičce na dvojku.
Spolehlivost- po deseti letech bez ztráty kytičky poruchy žádné jen jsem opravil co bylo omlácené. Proběhlo srovnání trubek vidlic. Za tu dobu už většina kámošů vyměnila stroj jednou či víckrát spousta přestala jezdit úplně ale mě Fejzřík pořád baví jsem prostě konzerva.Když si na něco zvyknu a funguje to tak vetšinou neměním.
Gumy- Léta jsem jezdil Dunlop sportmax qualifier2 ale ty se přestaly vyrábět v rozměru 110 na přední . Jednou jsem dal 120 gumu a úplně na prd vůbec to nezatáčelo.
Fazer by měl do zatáčky trochu padat. Ted jezdím Dunlop gpr300 a v pohodě Michelin pilot road mě moc nesedly a Bridgestone klouzaly taky byly cestovní a taky se vůbec neojížděly.
Spotřeba- dle stylu jízdy 4l dovolená s bagáží a sám proto jsem jel opatrně a nebo 12l a to bylo ježdění serpentýn tam a zpět až do zblbnutí pořád dva tři plnej.
Hmmm co ještě říct na to jak je stará je pořád spolehlivá o motoru se ví že v pohodě dá 100000km a nebude ani moc chrastit samozdřejmě pokud budete měnit olej.
Při mém ročním nájezdu 1500-5000km to bude na dlouho. Motor měnil Céčko a ten co tam dal měl najeto 12000km ted má lehce přes třicet.
Motocykl se dobře ovládá skvěle brzdí a celkem jede ,R6 sice tahá líp ale taky nejde tak pěkně od spoda...
Jsem prostě spokojený na to co to stálo (před deseti lety 30 000kč)se tedy opravdu vyplatil.

Vladounreal
Vladounreal napsal 09.01.24 v 17:32 10b.

tak tahle Yamaha se jim fakt povedla a před šikmoočkem musím jen smeknout. Tak ať ti dál dělá jen samou radost.

pali3x
pali3x napsal 07.01.24 v 18:59 10b.

"...ještě kdyby to tak bylo i s ženskýma..." = POZOR na želania
Jeden známy (veľmi rozhľadený pán 70+) mi raz povedal, že muž si NIKDY ženu nevyberá. Vždy si vyberá žena - nechce ťa? Nemáš šancu... A mal pravdu, keď sa tak nad tým zamyslím

Fazera som kedysi dávno zvažoval... Ale ten výkon je predsa len dooosť vysoký. Hlavne, že robí radosť

DeaDDream
DeaDDream napsal 07.01.24 v 16:27 10b.

Marcel46
Marcel46 napsal 06.01.24 v 17:27

S tím souhlasím líbil se mě už ve filmu Kill Bil jen tu Katanu s sebou nevozím...

Beny73
Beny73 napsal 06.01.24 v 14:32 10b.

Krásný a nadčasový peklostroj s brutálními brzdami ve předu. Na tu dobu udělá hodně parády i dnes