Jawa 50/21 Pionýr (1968)

Vlastník maha
Vloženo 5.12.2023
Aktualizováno 5.12.2023

Rodiče mi koupili v 8letech po dlouhém přemlouvání Jawu 21.Byl to můj první stroj. jedním slovem nezapomenutelný :D

První dojmy - .Jakožto kluk který v té době už měl obrovskou vášeň jezdit jsem dělal vše pro to abych měl svůj stroj...a povedlo se . Cítil jsem se jak když mi patří svět :D :) po usednutí za řidítka jsem věděl co chci do budoucna dělat...a že točení heftem je návykové

Motorku bych doporučil pro - pro jezdce v rozmezí 0-99

Doplňky na motorce - Výfuk svařen z madla sekačky a výfuku z pionýra který jsme ukradli strejdovi mého kamaráda,který ho měl "uloženého" v seníku...Tímto se mu omlouvám...ale já ho potřeboval víc :D :D Velká zadní rozeta dávala mému stroji tygří akceleraci a sílu...Už si vůbec nepamatuji kde jsme sehnali ty drapáky které tam byli...snad legálně...Nádrž ČZ 125,Zadní blatník z nějaké KTM a přední je ohnutý plech :D..Z vychytávek už je to nejspíš vše...vlastně ještě vzduchový "tuningový" filtr který mi sice asi ubíral výkon...ale vypadala kurevsky dobře :D

Stav byl jednoduše šrot :D V domácích podmínkách jsme s kamarády (a koho jsme sehnali),postavili tento stroj. Po burzách mi děda nakoupil různé díly a vylepšení...a já se mohl stát králem polních cest :D I když mi můj stroj dělal už tenkrát na mém mladém čele vrásky, za nic bych svého pionýra nevyměnil...Dnes mají začínající jezdci výhodu ,že strojů je habaděj a mohou si vybírat... Ale stále si myslím že ideál je Jawa 50..Naučila nás nejen ovládání motocyklu ale zároven svou paličatostí i základy servisu..I když jsem měl a mám různé stroje ,tak mě to stále táhne k vůni,charkteristice,zvuku a projevu dvoutaktních strojů :)

Targus
Targus napsal 12.12.23 v 21:29 10b.

Pincek - to je jak revma. Když to jednou chytíš, už se toho nezbavíš.Taky jich je u nás doma několik...

maha
maha napsal 12.12.23 v 20:25

Přesně tak... Do am mám teď 7 strojů a minimálně 3 z nich jsou pořádné ?

PSanec
PSanec napsal 12.12.23 v 17:19 10b.

Když ji miluješ, tak není co řešit. Až budeš jednou starej motorkář jako já, tak budeš nostalgicky vzpomínat na tyhle motorky. Jsi mladej tak si pořiď pořádnej stroj.