Yamaha YZF-R6 (2001)

Vloženo 2.12.2023
Aktualizováno 2.12.2023

Tlumič řízení GPR

Vloženo: 21.12.2023, Uskutečněno: 21.12.2023, Zhlédnuto: 148x, Firma: DIY

Včera mi přišel poštou tlumič řízení, co jsem objednával před měsícem přes e-bay z USA, stál 7500,- s poštou i clem. Ráno jsem zkusil jak chodí a už při vybalování mi bylo jasný, že teče, byl celej mastnej i balíček byl promáčený olejem. No stejně jsem chtěl hned vyměnit olej a vypláchnout olejové cesty, tak takto byl aspoň o důvod víc. Na tlumiči to bylo hodně znát, měl nepravidelný chod, bylo cítit že je tam velká bublina. Tak jsem to rozhodil a vyndal všechna těsnění, odmastil a omyl tech benzínem, gumičky jsem některé vyměnil, ale některé jsem neměl, tak jsem je musel vrátit zpátky, to hlavní velké těsnění jsem jemně potřel paulinem. Při skládání jsem jemně namazal olejem místa tření a na sucho smontoval a poutahoval, pak jsem našrouboval všechny vypouštěcí šroubky kromě jednoho a začal jsem pomalu pumpovat olej dovnitř, šlo to pěkně, dal jsem si na čas a vyhnal i ty nejmenší bublinky, opravdu to šlo krásně, pak jsem našrouboval i poslední šroubek a celé znovu odmastil. Pak jen instalace na motorku, to už byla třešnička na dortu. Teď jen aby někde neprosakoval olej ven, to se pozná a těsnění mám otypovaná, takže stačí příp koupit a namontovat, jak jsem vyzkoušel, tento tlumič není nic těžkého rozmontovat, olej jsem dal Valvoline 10w, jiný jsem doma neměl, ale pro lepší citlivost nastavení by byl lepší 5w. Teď už jen aby bylo jaro

KAWAHAB (2) napsal 22.12.2023 v 00:44

Nalej tam hydrauliku minerál.. KTM do spojkový pumpy, nouzově do vidlic třeba od BEL-RAY. Syntetika tam nepatří..