Jawa 250/559 panelka (1970)

Vlastník motovlk
Vloženo 1.12.2023
Aktualizováno 1.12.2023

Prostě Jawa 250, motorka kterou u nás všichni znají. Chtěl jsem jí už před léty a nebyla tenkrát žádná slušná k mání, tak jsem pořídil ČZ.

První dojmy - Nedávno jsem po delší době koukal co je na Bazoši a ejhle. Celkem pěknej kus za slušný peníze, tak jsem druhý den frčel pro ní. Samozřejmě jako každej starej stroj má nějaký mouchy, tak přes zimu na tom trochu zamakám, aby to fungovalo jak má. Prozatím dostala 12V Wape, aby byla spolehlivá a trochu to taky svítilo.

Doplňky na motorce -
Wape SZ13-1

Věděl jsem do čeho jdu. Sice to moc nejede, ani nebrzdí, ale i tak umí udělat radost. Když sjedu na nějakou zapadlou silničku a nechám motor jen tak poprdávat je to balzám na duši. Každou chvíli se někdo otočí aby se podíval a to taky potěší. ? Po létech odjetejch na dvoválci ČZ jsem chtěl jednoválec. Panelka se na volnoběh jen tak převaluje a otáčky by se daly spočítat. Sice to nemá moc síly, ale je to takovej traktor. Tam kde je motor je v kopci podtočenej a na ČZ už bych dávno podřadil, tak Jawa pořád statečně leze. Chtěl jsem jí na takový to prdění okolo komína, ale už vím, že se podívá i někam dál za hranice.

kzezula
kzezula napsal 18.02.24 v 22:33 10b.

Paráda, ať dělá jen radost
Vypadá moc pěkně

Franky_K
Franky_K napsal 17.12.23 v 13:04 10b.

srdcovka na ježdění kolem komína,brzdy se dají trochu poladit lepším obložením a sraženou hranou na pakně.Vape dobrá volba, nejvíc stresu bývá s regulátorem a dynamo 45W už taky není na běžný provoz.At ti to jezdí :)

elvis78
elvis78 napsal 03.12.23 v 08:59 10b.

boží a ta fotka s Kokořínem, to místo je moc pěkný a vždycky udělá radost se tam zastavit

Jirk_K
Jirk_K napsal 02.12.23 v 17:59 10b.

Krásná, ať jezdí!

pps2
pps2 napsal 02.12.23 v 01:05

Pěkná
S Vapem nakonec i vcelku spolehlivá, ani baterky netřeba.
Taky jsem jí měl. Ale už též šla nedávno z domu, člověk má jen jedny ruce a pozadí
Ať dělá radost a slouží!