Yamaha MT-07 (2020)

Vlastník Ne-uron
Vloženo 4.11.2023
Aktualizováno 4.11.2023

MT 07 je klasika kterou asi netřeba popisovat. Pro mně první motorka, tak snad vydrží ona i já :)

Motorka koupena od FIRMA:LTR moto (Vršovice (Praha 10)) - Přátelský a vstřícný přístup. Na prohlídku motorky nabízeli ji zvednout na stojan. Na testovací jízdu dali benzín. Radili mi se servisem, ukázali mi co kde na motorce je. Za mně super, sem budu jezdit na servis i když to mám z ruky :)

KTM Duke 390: Výkonově by mi stačila (jsem začátečník) ale při testovací jízdě jsem zjistil že je mi malá.
CFMOTO 700MT: Byla by nová za výborné peníze a 5 let záruka. Rozumově jasná volba ale MT 07 je znatelně lehčí a .... prostě mně líp sedla.

První dojmy - Vyzkoušel jsem jich víc, tahle mi prostě vyhovuje. Otočit plynem se zatím bojím, ale líbí se mi obratnost v pomalých rychlostech. Plynulý záběr plynu i brzd. Na jiných motorkách jsem trochu hledal jak si sednout, tady mi zatím přijde že pasuju přirozeně :)

Motorku bych doporučil pro - Jak to mám po 5km vědět? :) Asi nebude vhodná na dlouhé cesty (slabá, naked bike) ale jinak pro každého.

Doplňky na motorce - Padáky, kufr v zadu, jiné blinkry, držák na mobil ...

Průměrná spotřeba - 0.02 l/100km

Jsem úplný nováček (poprvé na motorce ve 45 letech) a tak nemůžu porovnat. Původně jsem chtěl ještě menší stroj (Duke 390) který mi bohužel po testovací jízdě přišel nepohodlný (mám 187 cm). Tak jsem začal vybírat z větších. Požadavky byly ABS, lehký stroj, přímé vstřikování (přes zimu bude stát) a zánovní. V autoškole měli Horneta, na kurzech MT 07. Zkoušel jsem si CFMOTO 700MT. Dobrý, ale nějak mně nechytla za srdce, ani nevím proč. Pak jsem objevil MT 07 za pro mně přijatelné peníze a bylo.