Jawa 250/559 panelka (1963)

Vlastník Sema
Vloženo 29.10.2023
Aktualizováno 2.3.2024

Klasická Jawa 250 panelka, co na ní popisovat?

První dojmy - První dojmy jsou samozřejmě veskrze pozitivní. Je to 60 let stará motorka, moc nejede, moc nebrzdí a pořádně se na ní nevejdu. To vše jsem čekal, takže mě nic nezklamalo ani nepřekvapilo. A zvuk motoru je krásnej.

Motorku bych doporučil pro - Jen skalním fanouškům starších strojů.

Panelku 250 jsem už kdysi dávno chtěl a nikdy si ji nekoupil. Tak až teď.. Vlastně si už ani nepamatuju, proč jsem ji chtěl. Ale mám z ní radost.
Svezl jsem se zatím jen kousek, musel jsem nejdřív vyřídit přihlášení na veteránské doklady. A taky musím opravit dobíjení, k tomu jsem se zatím nedostal. Musím si nastudovat nějakou literaturu, na Jawách jsem toho najel dost, ale nejstarší byla 638.
Pneumatiky Barum Rudý říjen Gottwaldov asi taky vyměním za nové Nejspíše od fy. Heidenau.

2024
Jelikož dobíjení bylo zralé na repasi, rozhodnul jsem se namontovat Vape SZ13. A s ním i novou elektroinstalaci, jelikož ta původní byla strašidelná. Dílo se úspěšně povedlo-panelka jede, svítí i dobíjí.

elvis78
elvis78 napsal 05.11.23 v 12:52 10b.

krasavice

Targus
Targus napsal 05.11.23 v 07:36 10b.

Je příjemné si občas udělat výlet do minulosti. A navíc pokud jsi se trápil s 638, panelka bude pro tebe něco jako balzám na nervy.
Takže popřeju mnoho zdaru!!!

pps2
pps2 napsal 29.10.23 v 23:54 10b.

Pěkná až krásná! Gratuluji ku koupi.

Ale na nějaké to větší ježdění ty jawky opravdu už dnes nejsou ..Ne, že by to s nimi nešlo ale současný motosvět je prostě jinde ..
Ať dělá radost

Milan1963
Milan1963 napsal 29.10.23 v 18:43 10b.

At' slouží ku Tvé spokojenosti !