Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2023)

Vlastník Roman67
Vloženo 20.10.2023
Aktualizováno 25.10.2023

Africa je prostě univerzální motorka, velká silná a i obratná. S DCT ideální volba, Podle mě je i krásná.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník) - Vše proběhlo bez problémů

Triumph Tiger 1200 Rally: Byla to pro mně jasná volba, ale po svezení se nedostavil wow effect. A cena byla taky už dost vysoká.
Suzuki DL 1050 V-Strom DE: Nebyla testovací, tak jsem jí nemohl vyzkoušet. Volali mi ze Suzuki když už jsem měl koupenou Africu.
Triumph Tiger 900 Rally: Motorka mi hrozně sedla, byla skvělá a užíval jsem si to na ní, ale vibrace okolo 6 000 otáček byly hodně nepříjemné. Hodně jsem o ní uvažoval
KTM 1290 Super Adventure: To pro mě bylo zklamání. Roztřesený, topilo to tak do zadku, že to bylo fakt nepříjemný a to tam už měli tu ochranu svodu.

První dojmy - První dojmy růmpál :) oproti mému V-Stromu, ale padla mi do ruky, DCT super. Strašně dobře vyvážená, ovladatelná. Motor super, jede to a nic mě na ní nebolí. Má výborný zvuk a když střílí do vejfuku, je to paráda. Musím říct, že jsem nadšený a spokojený

Motorku bych doporučil pro - Pro velký chlapy :)

Doplňky na motorce - Hlavní stojan, padáky Touratech, vyšší plexi WRS, řadička, kufry, blástry.

Vybíral jsem mezi několika motorkami a na Africe mě lákal automat, i když jsem byl od výstavy zamilovaný do Tigera 1200 Rally Explorer. Jinak Africa splnila mé očekávání a nadšení převládá. Spotřeba zatím něco málo přes 5 litrů a to je podle mě v pohodě. Ovládání skvělé, motor podle mého pecka, řazení je bezproblémové a motorka je pohodlná. Opravdu mě nebolí nic, tak jak jsem byl zvyklý z V-Stromu. Jen jsem řešil hodně turbulence. Ty jsou opravdu velké a nedokázal jsem si představit jet na tom někam dál po dálnici. Vyřešily to všechny ty deflektory a hlavně to velké plégo od WRS. To fakt pomohlo. Je širší a tak už se vzduch od ramen neodráží pod helmu. Mám zatím jen samé pozitivní pocity, ale mám najeto zatím jen 1700km. Hlavní e, že mě Africa fakt baví :)

Ballu1
Ballu1 napsal 28.11.23 v 20:58 10b.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 25.10.23 v 23:46 10b.

top