Yamaha NMAX 125 (2023)

Vlastník LukeCB
Vloženo 16.10.2023
Aktualizováno 12.4.2024

Koupi skútru jsem zvažoval asi dva roky. Rok zpátky se mi naskytla možnost koupit ojeteho Maxona. Teď jsem rád, že jsem vydržel, ještě něco uspořil a pořídil Nmaxe.

Motorka koupena od FIRMA:MOTOR TECH (České Budějovice 2) - Motor Tech a Jardu Hlaváče můžu jedině doporučit! Skvělej přístup a ochota! Opravdu si tam člověk přijde příjemně "jako doma".

Honda PCX 125: Přišla mi menší, hlavně posez mi moc nevyhovoval.

První dojmy - První dojem z Nmaxu - safraš je to nějak veliký :-D Fešný sportovec, jak už tu někdo psal...rád se na něj koukam :-)

Motorku bych doporučil pro - Vzhledem k tomu, že jsem jednostopař začátečník tak bude moje doporučení směřovat k těm, kteří jsou na tom podobně. Kdo se chce naučit jezdit na něčem dobře ovladatelném, spolehlivém, dobře čitelném a zároveň živém, doporučuji všema deseti :-)

Doplňky na motorce - Originální kufr od Yamahy - 39 litrů - v kombinaci s podsedlovým prostorem místa habaděj.

Splněný a realizovaný sen. Předcházely dva roky čtení diskusí, sledování recenzí a následná porovnávání a vybírání. Letos v zimě se i vzhledem k mému rozpočtu a minimu zkušeností vyprofilovali dva "klasičtí" favoriti Yamaha Nmax a Honda PCX.
Vše usnadněno tím, že jsem měl možnost se dvakrát svézt na kamarádově PCXu .
Jednoduše mi nevyhovoval posez a přišel jsem si na ten skůtr nějak moc vysoký, jinak ale nemam důvod PCX hanit.
Stěžejní moment přišel v okamžiku, kdy jsem měl příležitost, osahat si Nmaxe osobně.
Byl jsem na školení v Praze, pak na návštěvě za známými. Jejich syn vlastní velké moto a skútr - a právě Nmaxe! Začal jsem se ihned vyptávat a po pár minutách hovoru jsme sešli dolů do garáže na prohlídku. Dokonce mi bylo umožněno Nmaxe osedlat a projet se. Bylo to sice jen kolem garáží, ale okamžitě jsem věděl, kdo je adept NUMBER ONE
Skútr jsem kupoval v půlce května a k 16.10.2023 mám najeto 2005 km. V začátcích trošku nejistoty a jeden lehčí karambol se svodidly, ale pak už jsem si jízdu jen a jen užíval, což trvá doteď Nejvíc mně baví jeho parádní ovladatelnost a živost. Řekl bych, že jízda na těch dvanácti konících je skoro až návyková

Kde se cítí Nmax nejlíp? Bezesporu na silnicích s lepším povrchem. Horší okresky nebo prašné či polní cesty mu opravdu nesedí. Respektive...odjede to všechno, ale vaše pozadí zažije ne úplně příjemnou a dost razantní masáž. Ve městech je král. Srdce semaforových závodníků zaplesá hlavně na odjezdech z křižovatek Pokud se jede na slušných silnicích, je skútr schopen stabilně držet rychlost kolem 90 km/h. V techničáku mám sice napsanou maximálku 99km/h, ale jede opravdu víc! Ze 70% se se skůtrem pohybuji ve městě, ale absolvoval jsem i pár delších výletů. Rekordní byl zatím denní nájezd 195 km, to jsem se v srpnu zatoulal až k hranicím s Rakouskem
Při delší jízdě a v chladnějším počasí trošku víc fouká. Přičítám to hlavně absenci vysokého plexi.Plánuji nějaké pořídit příští sezonu, aby ta jízda byla zas o chlup příjemnější.

Misak1980
Misak1980 napsal 01.03.24 v 08:24

Dobrý den.Mam také nmaxe a za 7 měsíců mám najeto 10170 km a jsem spokojen

Misak1980
Misak1980 napsal 01.03.24 v 08:24 10b.

Dobrý den.Mam také nmaxe a za 7 měsíců mám najeto 10170 km a jsem spokojen

Hunyady
Hunyady napsal 21.10.23 v 20:56 10b.

Moc pěkný NMax. Já měl kromě motorky postupně 2 PCX a teď Forzu 125. A tu si užívám. Takže se nauč na NMaxu a pak je na řadě X-Max
Ať Ti dělá NMax jen radost

JenyYamaha
JenyYamaha napsal 19.10.23 v 11:07 10b.

super , kolama dolů