Simson S 51 Enduro (1990)

Vlastník PermonikCZ
Vloženo 26.9.2023
Aktualizováno 26.9.2023

Je to prostě předělaný Simson S51 Enduro, který jsem dostal od rodičů k 15tým narozkám. Dnes ve 41 letech jsem se ho rozhodl celý zrenovovat. S renovací jsem neměl nikdy zkušenosti a tak jsem za cca měsíc a kousek udělal z planované malé renovace uplně "n

První dojmy - Je to nějaké malé, zvuk nic moc,ale je to nostalgie.

Motorku bych doporučil pro - pro blázny :)

Ve zkratce...šlo o náhodu, kdy mi zavolal otec, že se mu ozval známý a chtěl Simsona za 5k koupit a já si prostě řekl ne...Motorku jsem hodil do kufru Peugeota 206 a začal přemýšlet co a jak opravím. Shlédl jsem pár videí a rozhodl se, že jej celý rozeberu, vyčistím, nastříkám. Celá renovace mě poté přišla na nějakých 30k (na moto byl dobrý jen motor(válec ztrhlý závit), rám, spínačka a elektrika a to je asi vše). Moto jsem chtěl postavit na způsob cafe racer, ale asi to tak úplně neni. Při renovaci jsem jej chtěl změnit z Endura na Elektronika. Vyměnil jsem celou elktriku, koupil válec 60/4 MZA, výfuk 32mm, ráfky 1,85x16, pneu 3,25x16,karburátor BFV 19n1, zadní tlumiče, přední vidle renovace, sedlo Ali, úprava rámu na sedlo, přední i zadní světlo Ali, blikry Ali, tachomer Ali, kdy nesedí zívit M12(toto v současné době řeším.). Krom svařování rámu jsem vše postupně udělal s mou radotí sám. Poslední renovací prošla RZ. V současné době ladím karburátor, předstih...kdy jsem zjistil, že bez zkušeností je to pokus omyl. Potřebuji stroboskop(o5 zakoupen na Ali), vyměnil trysky od 80,85,originál 105, kdy se mi snad podařilo najít tu správnou 90ku s jehlou úplně dole, ale chce to ještě laborovat. Poslední věc, která mě čeká je technická a to bude největší výzva

Jawamaha
Jawamaha napsal 13.10.23 v 22:58

Ještě bych otci vzkázal, jestli ví jak s ním chtěl ten jeho známý vy.. když chtěl dát jen 5k Už se těším až jednou vytáhnu toho svého červeného bleska z garáže a provedu s ním podobný restart

PermonikCZ
PermonikCZ napsal 07.10.23 v 20:18

Tak opraveno...delal to palivovej filtr.Netusil jsem,ze ho musim naplnit injekcni strikackou,aby byl plnej,pac kdyz jsem ho prpipojil,tak tam bylo vzdy jen po dne

PermonikCZ
PermonikCZ napsal 01.10.23 v 18:21

Dik.Ali je v poho? V současné době řeším, že to po ohřátí ztratí výkon a má to nutkání chcípat...jestli to chce jeste poladit ten karbec a nebo to dělá cívka a dát tam rovnou vape...

Jawamaha
Jawamaha napsal 01.10.23 v 12:32 10b.

Dobře se na to kouká Ještě, že máme to Ali

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 30.09.23 v 22:54 10b.

Krasne urobena