Honda XRV 750 Africa Twin (1999)

Vlastník Mouzis
Vloženo 17.9.2023
Aktualizováno 26.9.2023

Každý kdo ví jakou má tuto motorka historii tak ji dokáže popsat jako klenot cestovatelských motorek

Yamaha XT 660 Z Tenere: Když jsem na ní seděl přišla mi strašně úzka a nesedla mi do ruky vůbec
Suzuki DL 650 V-Strom: pojezdění bylo skvělé ale takova do toho terénu nic moc a neměl jsem z ní uplně dobrý pocit
Honda XL 650V Transalp: Tady ani sám nevím asi vzhled protože je to uplně to samé co Africa

První dojmy - Jakmile jsem měl možnost se projet tak to bylo něco jak když jsem kupoval svojí bývalou motorku Honda Varadero 125 sednul jsem projel jsem se kousek a věděl jsem že jo tak ty patříš ke mě

Motorku bych doporučil pro - Ten kdo miluje cestovaní a miluje Hondy

Laděný výfuk
Držáky kufru
Držák mobilu
Tankpad

Vybral jsem si tuto Africu z hodně důvodu

První protože má tu svou historii v cestovatelských motorkách

Další bylo kvůli vzhledu a hlavně té barvě

Mam verzi RD-07 protože na 04 se mi nelibí jak jsou ty polepy udělané a hlavně protože mám řidičák A2 tak na 07 se děla kit na 35kw ale na 04 co jsem se dozvěděl tak ne

Podvozek to bylo jedním z hlavním důvodu proč tuto motorku a musím řict tak moc jsem spokojený že jako fakt bomba

35kw snížení stálo 9 000,- u firmy v Prostějově a poté dalšich 50,- zapsaní na úřadu do malého technického průkazu

Za mě mám sice pár jízd něco kolem 1000km už ale ta motorka to je prostě neskutečné tak výborně se mi s ní jezdí a strasně mě to baví jenom musím dávat pozor a nevěřím si na ni jěstě tolik mam přechod z 125 na 750 a jde to hooodně znát.

Pro tuhle motorku je všechen terén domovem vůbec se sní nebojím kamkoliv jet.

Na motorce se dá výborně cestovat jěstě mi chybí koupit kufry a doplnky některé ale už se těším až sní pojedu na balkan nebo do Norska.

Osobně musím řict že nejhorší na ní je umístění hlavního stojanu že musíte dat nohu fakt dobře aby jste se trefili na hlavní stojan ale to dá přežít

No a klasikou u starších Hond je prostě ten přepinač dalkových/potkavacích světěl to je prostě nezkutečná věc :D chceš přepnout ? tak se snaž aby si to tlačitko vždy vymáčknul

Fratr
Fratr napsal 12.11.23 v 16:47 10b.

Pěkná, i ta barva ji sekne

dedikzk
dedikzk napsal 26.09.23 v 12:40 10b.

Hezká legenda

Semiš
Semiš napsal 24.09.23 v 13:41 10b.

Pěkná ať slouží

CERT1980
CERT1980 napsal 20.09.23 v 08:25 10b.

Ať ti dobře slouží, vypadá pěkně.

NXram
NXram napsal 19.09.23 v 16:44 10b.

jo tohle je prostě legenda, každý ví co to je za motorku a nezmám nikoho kdo by ji pomluvil. Za mě je to krásná motorka, kterou mělo jako vlhký sen spousta z nás a o plagátech nad postelí nemluvě. Máš i palec nahoru když vezmu v potaz tvůj věk a zkušenosti, to se pozná srdcař
Já jezdil její konkurentku XTZ 750, ale XRV byla lepší noooo
Užívej ji ve zdraví