Ostatní Veterán (1979)

Vloženo 13.9.2023
Aktualizováno 14.9.2023

MZ 250 / Petrovka - Trial Classic

První dojmy - . . .

Stavěl ji Jiří Petr , v roce 1979 ji koupil nedodělanou Jan Kubita a dodělával ji do závodní kondice .
Jezdil ji v 1980 a 1981. Pak ji prodal někomu u Č. Budějovic a pak po letech našel a znovu koupil, znovu dal do provozuschopnému stavu a prodal.
Momentálně ji vlastním já a jsem šťastný a hrdý že mám motocykl po takových osobnostech motocyklového a trialového sportu .
Motor je v honě upraveném karteru MZ 250 TS ,skříň primárního převodu, víko zapalování , hlava a válec je nově odlito . Kompletní převody včetně primárního převodu vyrobeno na trial (krátká 1,2,3 dlouhá 4,5)
Momentálně je motocykl nepojízdný v nálezovém stavu.
Poslední verze pro rok 1981 byla bílá nádrž a ty pruhy byly v barvě Castrolu

VLAD666
VLAD666 napsal 14.09.23 v 23:18

Targus - rozjezdit to je jedna věc a dát to do 100% stavu druhá , počítám že mi renovace zabere celou zimu .
Oživení je provizorní , jen abych věděl na čem jsem a co bude potřeba , karburátor je zralí na výměnu , to mechanické poškození rýčem místo šroubováku ultrazvuk nenapraví
Dost se na té motorce podepsalo že ji sedlal lesní kypřič , převodovka trialu není stavěná na řádění po lese a tak to špatně řadí , ale po telefoniím hovoru se stvořitelem jsem v klidu ,vidličky a řadící valeček je originální MZ tak se nebude muset nic pracně vyrábět .

Targus
Targus napsal 14.09.23 v 08:27 10b.

No to je paráda.
Docela bych byl zvědav, jestli to dokážeš v nějakém rozumném časovém horizontu rozjezdit.
Pokud ano, zkus sem o tvém snažení něco napsat.
Každopádně

Ať se ti to podaří, kluku nezbedná!

callowsick
callowsick napsal 14.09.23 v 07:45 10b.

To je raritka s příběhem