Jawa 250 Pérák (1950)

Vlastník ondra150
Vloženo 6.9.2023
Aktualizováno 6.9.2023

Máme se rádi a to nám stačí :D

Motorka koupena od Dědy - Super

První dojmy - Je to moje první motorka na kterou jsem sedl. Ten zážitek se nedá popsat. Ze začátku jsem se o ni střídal s dědou, pak když už nemohl kvůli kolenům, jsem ji začal sedlat sám.

Doplňky na motorce - Padáky z ,,634"
vaky vlastní výroby
zadní nosič vlastní výroby

Na své konkurenty má super jízdní vlastnosti, ale každý kdo se projede na něčem s tlumičem ví, že v tom je pérák špatný... ale když je dobře zatížený, přestane tolik odskakovat. Takže jsem na něm začal cestovat a na to si nemůžu stěžovat vůbec. Na péráku už cestuju od roku 2012 a je to super. Poslední roky jezdíme ve dvou a to už je sice náročnější na brzdy, ale i tak se to dá na rovince zastavit.
Nejlepší vlastnost je zanedbatelná hmotnost. Protože, i když na motorku dáte všechno vybavení na měsíční cestu pro dva lidi, posadíte tam krásnou holku (bohužel oblečenou do motorkářských hadrů) natankujete benzín a 8l vody, tak to stejnak váží pod 200kg.
Jak jste si všichni všimli, nedám na dědovo péráka dopustit. Běžně ho používám k cestování po Evropě a i mimo Evropu. Každému bych přál, aby si to zkusil na delší dobu a okusil tu emoci co Jawa produkuje.

Bobedelweiss
Bobedelweiss napsal 04.01.24 v 23:16 10b.

Pérák a 634 jsou NEJlepší jawy co kdy fabrika vyrobila

mám obě a nelze si stěžovat vůbec na nic

pp377
pp377 napsal 17.09.23 v 00:44 10b.

callowsick
callowsick napsal 13.09.23 v 15:16 10b.

Vostrý

Targus
Targus napsal 06.09.23 v 22:37

Milan1963

Já myslel, že běžná motorka normálně brzdí!
A tady kolega píše, že při jízdě ve dvou zastaví jen na rovině!!!
TVL, to nejsou emoce, když nevíš o co se příště zastavíš?

Sema
Sema napsal 06.09.23 v 21:22 10b.

Paráda