Mp Korado Korado 50 (1997)

Vlastník Pikec
Vloženo 17.8.2023
Aktualizováno 17.8.2023

Dostal jsem ho vlastně jako dárek ke krásně kulatým narozeninám.

První dojmy - Tak dojmy z první jízdy nebyli žádné. Koupeno jako nepojízdný stroj, ale s komplet doklady a hlavně od prvního majitele.

Motorku bych doporučil pro - Jako přibližovadlo po vesnici, ale hlavně pro radost, z té jednoduchosti stroje.

Doplňky na motorce - Ano koupil jsem starý výfuk a potunil (dal jsem pryč toho hada) Ale původní origo výfuk uschován.

No chtěl jsem prostě už dlouho ještě něco v tomto duchu. A díky kolektivu z práce, jsem dostal k takovému zajímavému životnímu jubileu obálku a krásnou koženou moto bundu. Tak co s tou obálkou? A bylo jasno.
Prohlídka pár inzerátů a taky bylo celkem hned jasno. Sice cena jako za pojízdné a ještě 200km od baráku, ale díky komplet papírům, FAB zámku, hustilky a jedinému vlastníkovi, jedeme pro něj. Korado pochází z továrny kde vyrobili i první stroje, které jsem začal přehánět před 40 lety.
No doma nastal čas zprovoznění. Palivová cesta vlastně nebyla absolutně průchozí, vše od nádrže přes kohout po karburátor vyčištěno (spíše odbahněno), repase zadních tlumičů, kontrola pístu, nové řetězy a kolečka, těsnění, svíčka. Vše co se má a jde, promazáno i pěkně ty přední vidlice. A tradá za cca měsíc první jízda. Úžasné, ono to jede a celkem i hezky brzdí. Jen tak z hecu zatím nejdelší jízda v kuse 36km tam a po řízené dvouhodinové pauze poté zpět.

Tak si dovolím zde VELKÉ DÍKY KOLEGOVÉ A KOLEGYNĚ.