Suzuki DL 650 V-Strom (2008)

Vlastník zrzek84
Vloženo 8.8.2023
Aktualizováno 8.8.2023

Univerzální motorka, co zvládne denní dojíždění do práce, delší cesty i lehčí terén.

První dojmy - Ovladatelnost horského kola jak předchozí bmw f 650 r.v. 1997, ale lepší výkon a projev motoru než jednoválec. Snazší ovladatelnost než honda varadero xl1000v (kterou jsem si pořídil potom co mi bmw přestalo vyhovovat) v nízkých rychlostech a při manipulaci na místě.

Doplňky na motorce - Centrální stojan, rozšíření bočního stojanu, kryt pod motor, kryty chladičů, 3x alu kufr s taškami, padací rám s kapsami, tangbag na podkovu, pancéřové brzdové hadice, usb zásuvka + voltmetr s vypínačem a pojistkou, gipro kazatel rychlosti, enduro stupačky + snížení stupaček, laděný výfuk s homologací, KN sportovní vzduchový filtr.

Chtěl jsem motorku na každodenní ježdění, ale která zároveň zvládne i moto dovolenou ve dvou.
Varadero které jsem pořídil po bmw f 650 bylo supr, ale vzhledem k mé výšce, když jsem nandal tři kufry a manželku tak jsem se při zastavení dost trápil
Pak přišel krok vedle kdy jsem pořídil suzuki marauder 800 ( když mi bylo náct moc jsem chtěl chopper), ale po zjištění že tenhle typ motorek nezatáčí a nebrzdí mě to přešlo) s marauderem sem najel cca 3000 Km, ale měl jsem půjčené od kamarádů virago i shadow a přišlo mi to stejné).
Zvažoval jsem bmw r1150gs - kamarád mi půjčil 1250 gs a měl jsem pocit že bych se trápil jak s varaderem. Už jsem chtěl jet pro bmw f 800r, ale vyskočil na mě inzerát na v-strom a tak jsem to zkusil a odvezl jsem si ho domů.
Za dva roky co ho mám jsem krom spotřebních věcí, řešil jen nesvícení předních světlometů. Ty jsem vyřešil předěláním konektoru pod nádrží, což dle info na internetu je u v-stromu častá závada.
Občas mi chybí výkon (ale i dovolená ve dvou pod stanem se dá v pohodě zvládnout) a přijde mi měkčí přední vidlice (vlastnost, nebo je třeba repas? nejsem motomechanik ).
Za rozumné peníze motorka co vládne vše od denního ježdění, motodovolenou i lehký terén.