Suzuki DL 650 V-Strom (2008)

Vlastník DaviOnTheRoad
Vloženo 31.7.2023
Aktualizováno 16.8.2023

Po desítkách let pauzy moje první opravdová motorka.

Motorka koupena od Daniel Milde - Otevřené a skvělé jednání, rychlá domluva

První dojmy - Skvěle ovladatelný stroj, který i díky ABS odpouští hodně chyb. Jako začátečník se na v-stromku cítím vždy bezpečně a navíc, jak získávám trochu praxi, tak moto dává dál, co využít. Kapotáž skvěle funguje i v dešti, jen štítek doplněn o deflektor.

Motorku bych doporučil pro - Malého stromka bych doporučil tam, kde je potřeba spolehlivý univerzál, který zvládne všechno a dobře. Věřím, že tak, jak mi vyhovuje pro delší a dálniční cesty a město by i nějaký ten ne příliš náročný terén dal taky.

Doplňky na motorce - Na motocyklu instalovaný letitý topcase, potřebný deflektor, chrániče rukou, scottoiler automatické mazání a čištění řetězu.

V-stromka jsem vybral po dlouhém přemýšlení, procházení recenzí a článků majitelů. Potřeboval jsem:
- něco pro začátečníka a mírně pokročilého na naučení
- jezdit středně dlouhé trasy i po dálnici (Praha - Brno) a město (Praha)
- silnice a dálnice
- hezké počasí i déšť a sychravo
- mít možnost přibrat spolujezdce, který by se pohodlně vešel
- zábavnost v mezích přežití
- pohodlný posez ze kterého nebudou bolet záda ani jejich spodní část po více hodinách jízdy
Nepotřeboval jsem:
- závodit nebo jezdit okruhy
- jet do terénu
Takže i když se mi líbili a líbí naháče, musel jsem vybírat z cestovních endur a nakonec jsem tomu i rád. V-stromek splňuje vše, co jsem si od motorky přál a dává za jízdy pocit spolehlivosti a solidnosti. V článku na tomto webu jsem četl hodnocení, které mi utkvělo a které na malý stromek absolutně sedí - je to motorka, která není v ničem horší.

hruso25
hruso25 napsal 04.08.23 v 13:45 10b.

Stromček nikdy moc krásy nezobral. Je to taký; sňatek z rozumu.
Získa si ťa svojou nenáročnosťou a spoľahlivosťou. Bude ti verne služiť a uziješ si s nim veľa krasnych jazd
Za mňa 10 bodov.

elvis78
elvis78 napsal 01.08.23 v 11:31 8b.

o rok mladší stroj než moje brambora, ať slouží dobře
ABS je za mě nutnost pro zvýšení bezpečnosti a já bych hledal motorku pokudmožno jen s ním. 8 bodů dávám proto, že tento model se mi nikdy nelíbil, až ten s novějším šišatým světlem.