Moto Guzzi Eldorado (2020)

Vlastník AlwaysSecond
Vloženo 21.7.2023
Aktualizováno 21.7.2023

Naprosto úžasná retro-motorka s naprosto úchvatným chodem motoru a mnoha moderními vymoženostmi

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník) - Vždy se o mně hezky postarali a pomohli. Jak v Hondě, tak v Kawasaki, tak v Guzzi

Moto Guzzi Audace: Protože jsem našel Eldorado v naprosto exklusivním stavu a zvábilo mne.

První dojmy - Tato motorka má naprosto nezaměnitelný chod motoru, který se na volnoběh třepe, ale po rozjetí se zklidní a jede nádherně, ... a když za něj začnete tahat tak jde až do 7000 rpm naprosto skvěle.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kteří jdou hlavně po zajímavém výkonu motoru a zajímá je více "jak to jede", než kolik lidí je chodí plácat po zádech. Ale přitom pozornost přitáhne taky. Pro začátečníky to není, ale už "středně pokročilý" si to dokáže vychutnat.

Doplňky na motorce - Ani prd ... to je totiž přesně to, co na ni seženete: ani prd

Důvod koupě : už jsem byl naprosto nešťastný ze stálého reklamovaní Triumph Rocketa 3 a chtěl jsem něco, co mne v mém smutku potěší. A našel jsem to v Moto Guzzi Eldorado. A jsem nadšen.

Motor:
Motor je naprosto jedinečný a buďto podlehnete jeho kouzlu, nebo od něj dáte ruce pryč. Točí od 1300-7000 naprosto skvěle. Můžete i v klidu cruisovat na 2000rpm ale když Vás někdo ponoukne, tak to točí až do 7000rpm velmi příjemně. Až naprosto nečekaně. Já jsem z toho úplně v pejru... :)

Výkon:
Dostatečný. Od 1500-4000 je to krásně "kruisovité". Od 4000-5000 se začne něco dít, co od 5000rpm přejde v "UAAAÁÁÁ ... bombááááÁÁ" ... Na nedostatek výkonu i při těchto 320kg si opravdu nelze stěžovat. Je to úžasný zátah.

Brzdy:
Sice všude píšou "4pístky ... radiální ... Brembo" ... "nic víc už nemůžete mít". Ale já to vidím jen jako "odpovídající brzdy". Nestěžuji si. Ale dovedu si představit i ostřejší. Možná je to tím, že je teprve zajíždím. Třeba se zajedou a budou "akčnější" časem. Zatím status: "OK"

Ergonomie:
Já jsem cruiser-guy ... takže za mne super. Velmi příjemná ergonomie. Dobře se to ovládá. Na první pohled to vypadá jako mastodontní parník, ale jak na to sednete, tak zjistíte, že jde velmi příjemně do zatáček, pohodlný ale dá se za něj vzít. Jen sedlo je takové trochu "jalové". Sice vypadá velmi komfortně, ale člověk na něm sjíždí trochu dopředu a mohlo by být komfortnější. Třeba časem dodělám gel atd.

Podvozek:
Vepředu neserřiditelný vůbec ... ale tak nějak nevadí, jede to velmi příjemně a ani bych neměl nutkání to měnit. Vzadu to bylo z výroby takové uskákané a prdel nakopávající. Tak jsem snížil předpětí a teď už je to lepší. Ale časem by asi nebylo na škodu tam dát Matris tlumiče, které jsou na tento model opravdu super. Ale nelíbí se mi jejich cena.

Předení reflektor:
Z toho jsem úplně unešen. Svítí to jak maják. Krom toho, že velmi zajímavě vypadá, tak jeho vnitřní rozložení a poté světelný efekt je naprosto skvělý. A kupodivu taky tak nějak zajímavě rozráží vzduch, takže i bez plexi je to docela snesitelné. Dokonce jsem při testování Californie 1400 s plexi byl překvapen, že ty turbulence za plexi byly v něčem více nepříjemné, než jen jízda bez plexi, ale za tímto "mega-světlem", které tak nějak "zvláštně rozráží" vzduch ... Prostě světlo za milión :) ... skoro ... :)

Výbava:
Pod maskou neo-retro se schovává spousta vychytávek. Tempomat, 3 režimy trakce, samovypínací blinkry, ... ale hlavně ta přístrojovka je ultrapřehledná, obsahuje všechno tak nějak "extrémně příjemně viditelné na první pohled". A analogový otáčkoměr ve velmi delikátním stylu je úchvatný. Co není úchvatné je náklon přístrojové desky, který rád háže prasátka přímo do vizoru. A to by se jeden pojebal, a naklonit to jinak nejde... Ale této motorce to rádi odpustíte.

Doplňky:
Pokud je nekoupíte s motorkou, tak už nic v oficiální síti nekoupíte. A než seženete co hledáte, tak se stanete internetovým Sherlockem Holmesem ... a pak po Evropě něco seženete, ale složitě.

Celkově:
Celkově jsem se z této motorky tak nějak úplně posral. Je skvělá. Jediné dvě věci (sedlo a zadní tlumiče) jsou trochu vadou na kráse, ale jinak vše naprosto neskutečné.

skopuzzi
skopuzzi napsal 28.07.23 v 19:34 10b.

Ahoj,
když vyšla Cail 1400, tak jsem si říkal, že to je sen na důchod, myšleno spíš, kolik to stojí atd... Pak přišlo Eldorado a to mi na fotkách přišlo ještě lepší. Pak přišel inzerát na Cali 1400 Touring černá Ambasador za dobré peníze a už jsme pro ní jeli na Slovensko. Mám na ní shodou okolností vzadu Mattris tlumiče (risknul jsem to a objednal z Itálie, aniž bych to měl někde vyzkoušeno) a je to mnohem lepší. Na druhou stranu je to velký elaborát, než přijdeš na to optimální nastavení... A cena? Když to porovnáš s Ohlinsem, tak je to furt dobrý. A kup levný dobrý tlumiče někde, až na ně někdo narazíte, tak mi dejte vědět...

Jinak v té černé je za mne lepší než v červené. Ale pro 2 je Cali asi lepší volba a velké plexi mi turbulence nedělá - mám 180 cm, může to být i tím...

zolik.
zolik. napsal 28.07.23 v 11:08 9b.

Prosím tě nepiš, že se na ní nedá nic dosehnat. Ano, je toho méně, ale ať už Hepco Becker opěrky/sedla/kufry/tankvak nebo třeba přímo u MG plexi, a pak fajn kryty vstřiků, červené dekly ventilů nebo chromovaná padací křidélka u nich, velké přední padací rámy taky..souhlasím, že na tacho by měla být úprava povrchu, odlesky jsou velmi nepříjemné, v téhle velikosti na úrovni 150 mph Smithse legendárního Vincenta. Je enormní škoda, že tenhle motor se už nedělá a také že nepronikl do naked biku roadsterovitějšího, než je stále muscle custom Audace.

Petr7474
Petr7474 napsal 25.07.23 v 11:38 10b.

Super.
Díky za praktické informace.

Mark09
Mark09 napsal 25.07.23 v 09:49 10b.

Don_Pedro
Don_Pedro napsal 25.07.23 v 09:28 10b.

Nejsem cruiser-guy jako ty, ale na tohle mistrovský dílo bych se mohl dívat pořád. Jestli se na tom plave krajinou alespoň z poloviny tak krásně, jak to vypadá, tak