Honda CB 650R (2023)

Vlastník mta
Vloženo 17.7.2023
Aktualizováno 17.7.2023

Po zhodnocení všech objektivních informací jsem ji stejně vybral pocitově kvůli jejímu vzhledu. Je to krasavice a má vše co jsem hledal.

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

Honda CB750 Hornet: O dva válce méně, hmyzí čumák. Je to novinka, tak jsem se mylně bál dostupnosti. Mylně znamená, že na CB 650R se čeká stejně dlouho.
Triumph Trident 660: Není to Honda, o válec méně, nehezký budík

První dojmy - Chovala se jak jsem čekal, ovladatelnost podobná jako u staré CB500, prostě krása. Tak po 10 km už jsme byli kámoši. Nezvyklá je pro mne citlivost plynu na začátku (je to mechanický převod), na to si zvykám dosud.

Motorku bych doporučil pro - Každého, komu se líbí. Klidně i začátečník, který to má v hlavě srovnané.

Doplňky na motorce - Original Quickshifter
Štít Puig 9748H
Padák Hepco Becker (50895290001)
Rack místo zadního sedla Hepco Becker (67095290001)
Kufr Shad SH34 carbon
Pozdro na mobil Interphone Armor Pro

Upgrade z 25 let staré CB500. Nic moc mi nescházelo, ale bál bych se s ní vyjet někde dál, byla to trochu babička - i když závadu jsem měl jen jednu s palivovým kohoutem.
Začátečnická chyba - bál jsem se mít 2 moto v garáži, prodal jsem 500 začátkem března a šel objednat novou. Nakonec byla za 3 měsíce, i když to chvílemi vypadalo na konec července.

Jsem spíše začátečník, tak o podvozku, pneu, chování v mezních situacích ap. tu žádná moudra trousit nebudu.

Teď jsem po prvním servisu 1000km.
Motor je úžasný, i na 4000 rpm dobrý výkon, výše to už je adrenalin.
Rychlosti jsou hodně blízko za sebou (subj dojem začátečníka).
Měl jsem zábrany použít quickshifter, ale funguje skvěle. Netuším, jestli je to pro převodovku dobře, ale zní to ok.

Brzdy brzdí, ty přední opravdu výrazně. Na ABS zatím nedošlo a vzhledem k mému jízdnímu styu snad ani nedojde.

Displej - bál jsem se, ale čitelnost je dobrá i na přímém slunci, otáčkoměr by mohl být větší.
Překvapilo mne, jak je "zanořený" - je 70 mm pod osou řídítek. Ale pro nás, lidi s bující dalekozrakostí, je to vlastně dobře.
Kdyby tak měla dva analogové budíky a malý displej na ostatní info, ale to je dnes asi nesplnitelný sen. Jsem asi staromilec.
Displej nepřipojitelný přes modrozub, ale to mi moc nevadí.

Úložný prostor super, pokud jej chcete jen pro techničák a micro lékárničku. Objem odpovídá slovu "sport" v názvu.
Protože budu jezdit vždy sám, koupil jsem si rack od Hepco Becker který pasuje místo zadní sedačky. Na něj jsem přišrouboval plotnu.
K tomu jsem měl u pasu připravenu vrtačku a hele - ty otvory seděly přesně. Líbí se mi, že mezi zády a ocasem není ten prostor, který se mi zdá "ne-aerodynamický".
A jak mi někdo poradil "aby se to prosvětlilo", odšrouboval jsem i zadní stupačky.

Vítr je jako na naháčovi, to je stejné jako byla CB500. Instaloval jsem puig štít, pocity v 80ti se posunuly na 100 km/h. Štítek nepůsobí extra robustně, ale ani při rychlejší jízdě nekmitá a funguje.

Hledal jsem padáky nebo slidery. Přiklonil jsem se k názoru, že sider na jednom šroubu může při pádu roztrhnout tělo motoru a chtěl jsem na 2 nebo tři body. Koupil jsem Hepco Becker , instalace nebyla tak úplně trivka. Na levé straně jsem musel sundat páku řazení, ale nemusel jsem rozmotnovat táhlo quickshifteru a tudíž ani pak nastavovat délku. A odklonit dva kablíky a přepadové hadičky. Utáhl jsem momenťákem a předtím dal modrý Locktite 243.

Co ještě potunim -
Vytáhnout USB kabel z pod sedla k mobilu na řídítka.
Umístění mobilu jako navigace. Jak už se tu psalo, na hlavní mobil to není, od vibrací odejde optika stabilizátoru a ostření (mně se to stalo naštěstí v záruce), budu mít hlavní mobil v kapse a straý po dětech na řídítkách.
Možná kratší držák SPZ (ocas). Líbí se doporučená od Kiss93 DPM Race. Tím bych dokonal přestavbu v "lehký polozávodní speciál" (Obecná škola )

drake1961
drake1961 napsal 22.09.23 v 16:15 10b.

...mám tu samou, i barvu...

Sharkjd
Sharkjd napsal 21.07.23 v 22:13 10b.

V pondělí jsem si ji také přivezl. Přeji hodně hezkých kilometrů s touto kráskou.

Vasko969
Vasko969 napsal 21.07.23 v 11:41 10b.

Perfektná voľba !!! Gratulujem

BezprstyBill
BezprstyBill napsal 20.07.23 v 16:07 10b.

Super motorka. Mal som moznost jazdit na rocniku 2019 a bolo to vyrazne zabavne zvezenie. Drzim palce

Petrlendl
Petrlendl napsal 19.07.23 v 16:13 10b.

Nazdárek
Měl jsem ji krátce jen rok po cb500x a jak píšeš je to hrozně pohodová moto žádné zběsilé chování 70kw v tom čtyřválu je super. Dal jsem jen 16tis km a prodal a občas lituji ale teď už objednán nový TransAlp pro dva lepší doufám. Tak užívej a nahoře pod plynem to umí pěkně.