KTM 1290 Super Adventure (2023)

Vlastník Laskacek
Vloženo 12.7.2023
Aktualizováno 3.8.2023

Tohle prostě nutně potřebuješ, když víš co chceš

Motorka koupena od KTM

Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Spo: je to lenoch na silnici

První dojmy - No přišlo mi, že jsem ze silniční motorky s výkonem 104 KW vůbec neslezl jen jsem se víc narovnal a pohodněji se posadil ...

Motorku bych doporučil pro - Podle mě je to stroj hlavně na cestování třeba kolem světa, po silnici, v lehkém terénu a ten kdo si to pořídí to tak nějak má srovnaný v hlavě a má nebo měl :-) narvanou peněženku, nebo se úplně zbláznil a šel do toho hlava nehlava.

Doplňky na motorce - Postupně doplňuji tak nějak skoro všechno a bolí to

Vzhledem k mému věku 45+ a zkušenostem s 18 letým ježděním kolem komína (občas tedy Polsko, Slovensko a Ukrajina) to chci natáhnout dál a nechci být z toho úplně zničenej. A když jednou jezdíš motorky nad 100 KW výkonu, nechceš Afriku ani GS. Nic proti těmto nádherným strojům, ale já si vybral KTM asi z nostalgie a hlavně pro ten výkon motoru. Kdysi jsem KTM 990 měl a miloval jsem ji, než se začala trošku sypat - ale měla fakt hodně za sebou a já ji nešetřil ani trochu.
Po najetí 2 tis km s tímto superendurem je hodně brzo na nějaké zkušenosti či recenzi a mohu uvést pouze první pocity. Zatím je to skvělá motorka, která dělá to co má, má dostatek výkonu na rychlý přesuny na silnici i v lehoučkém terénu (vzhledem ke gumám co na tom z výroby jsou). Skvělý výkon a ten krouťák je super mega pecka - doufám, že to vydrží alespoň 50-70 tis. Prostě když to trošku povypínáš a to úplně nemusíš - urve ti to ruce . Podvozek a to nastavení na všechny možný volby a jízdní režimy je podle mě klon moderního Porche a Ferrari mezi motorkami. Kéž by se to nikdy neposralo a pevně v to doufám. Spotřebu neřeším, ale tak nějak kolem 5.5-6.5 l podle toho jak máš těžkou ruku .
Místo pro spolujezdce pokud nevozíš velrybu je dostatek - ženský milujou kufry, aby jsi je asi neztratil a když dáš na ten kufr do oblasti zad to originální měkčené opěradlo od KTM za nehorázný prachy budou úplně spokojený.
Jediné mínus, nebo spíše takový horší pocit a přičítám to gumám z výroby zn. Mitas, což mi potvrdil i technik v KTM, že při rychlostech +90 km/h nesmíš pustit řídítka, protože se rozvibrují. Jakmile je však chytneš všechno ok až do 220 km/h pak je to fakt už divný - nemám úplně dobrý pocit, že to je ok - samozřejmě zkoušeno tam kde se to může .

čejen
čejen napsal 13.07.23 v 20:10 10b.

Schvalují.Já nájezd asi 45000 po celý Evropě moto bez problémů

FZR600R
FZR600R napsal 13.07.23 v 14:17 10b.

abbany
abbany napsal 13.07.23 v 09:59 9b.

Kačena je výborná, supr zátah, kmitání znám ale to je gumama. nalítal jsem na ní 33000 a byla to radost.mnel jsem však smulu na poruchu tlumičú, copo výmene všech třech bylo zjišteno, že se jednalo o špatný kblový svazek. pro baťúžka ten posez není moc ideálna dlouhé cesty ale dá se tozvládnout. pomohl jsem zvednutím a rozšířením sedla. pak to bylopohodlnejší. dnes už jedu Ducati MTSV4 Rally, a je to skok do predu. jedine co zatim muzu ducatce vyčítat, že nemá ten akrapovej zvuk dvouválu.. jinak stabilita je i ve vysokých rychlostech lepší a i posez pro batúžek je taky comfortnejší. Každá motka má sve plus i mínus. Každopádne kdyby mne nesklamali tlumiče, taksuper svezení.

Brukev
Brukev napsal 12.07.23 v 23:25 10b.

Hezky popsáno … pokud jezdíš za 5,5 - 6,5 tak je to zatím hodně pod limitem motoru …. Jinak ( mám tedy rok 2020 ) to kmitání většinou ovlivňují zavazadla a vítr … resp. proudění vzduchu. Ale to není problem jen KTM. Teď jsem tam dal Mitasky které doporučuje výrobce a je to lepší než Continental které tam byli před tím ( taky od výroby )… je vždy lepší tam dat sport, sundat kufry a pak i 250 v pohodě … tak ať dal děla radost bo je to raketa