Yamaha XT1200Z Super Tenere (2015)

Vlastník vochticz
Vloženo 5.5.2023
Aktualizováno 5.5.2023

Spolehlivá mašina, co za to umí vzít.

Honda CRF1100L Africa Twin: důvod neuveden
Triumph Tiger 1200 XC: důvod neuveden

První dojmy - Když jsem ji poprvé viděl na živo tak jsem si říkal ''ty vole, ta je větší než na fotce''. Ale po osedlání a prvním rozjezdu se z nás rychle stali parťáci.

Motorku bych doporučil pro - Vyšší postavy, delší cestování, ale i sportovnější jízda.

Doplňky na motorce - Vyhřívané grify, přídavné světlomety, kryt motoru, padací rám, kryt vidlice, držák na brašny (Mosko Moto), akrapovic atd..

Vybíral jsem kvůli financím ojetou motorku. Původně jsem koukal po Tigerovi XC nebo nové Africe. Když jsem potom objevil Super Tenerku, tak se mi ihned zalíbila a koupě nelituji ani náhodou.

Mám s ní sice zatím najeto jen něco přes 10.000 km, ale každý jeden kilometr jsem si užil. Na tu velikost a váhu je ovladatelnost super. Široká řididítka, pohodlný posed, silný motor. Jezdím na 99% sám, ale jsem si jistý, že i ve dvou bude pro oba jízda na téhle mašině pořád parádní zážitek.

Je to moje ''teprve' druhá motorka, takže srovnávat moc nemůžu, ale co se týče motoru tak já jsem nad míru spokojen. Tahá i hezky od spod, v zatáčkách se dá krásně naklánět (i stupačkou jsem si škrtl) a zatím mi nikdo neujel =)

Nabalit se dá pořádně (je to velká motorka..) a co se týče pohodlí tak pro mě absolutně v pohodě. Už jsem s ní zvládl i 912 km za jeden den.

Brukev
Brukev napsal 05.05.23 v 21:04 10b.

Poctive železo a skvělá mašina … takových už moc není … .

Zdenekkkkk
Zdenekkkkk napsal 05.05.23 v 16:08 10b.

Je to super mašina. Souhlasím a podepisuji

31081
31081 napsal 05.05.23 v 14:43 10b.