Honda CB750 Hornet (2023)

Vlastník Annbelliz
Vloženo 17.3.2023
Aktualizováno 17.3.2023

Nový Hornet - moje nová vysněná motorka.
Někdo jí bude milovat, někdo nesnášet.
Já si jí vybrala

Motorka koupena od FIRMA:MOTO Hlaváček (Olomouc)

První dojmy - Mám za sebou cca 200km a cítím se na ní, jako by mi jí vyrobili přímo pod zadek. Přecházím z téměř veterána na nový stroj. Nemůžu tedy porovnávat hrušky a jablka. Ale už teď vím, že to byla dobrá volba

Motorku bych doporučil pro - Je to lehká, obratná a živá motorka. Pro koho vhodná? Pro někoho kdo chce pohodovou a pohodlnou jízdu. Pro menší jezdce. Pořád si myslím, že nový Hornet bude mít dva tábory. Jeden, kteří ho budou milovat a druhý pro které to už není Hornet. Každopádně, pro mě je to povedená motorka, která zatím plní moje očekávání.

Doplňky na motorce - Horneta jsem doplnila a TankBag (3L dostačující pro převoz základních věcí, včetně malé lahve vody)
TankPad
Boční padací protektory
Plexi
to vše jako praktické záležitosti
a trošku té parády: hliníkový držák řidítek a nálepky disků kol

První velmi pozitivní bylo dodání motorky a to o téměř 3 týdny dřív, než jsem počítala. Bohužel paní Zima ještě lehce panuje, tak projíždky jsou zatím minimální.
První dobrý dojem je už když na motorku sednete.
Výška sedla je jen 795mm a váha motorky 190kg zajišťují opravdu komfort pro nižší jezdce a nebo jezdce s minimem zkušeností.
Posez je spíš vzpřímený. Hned v první zatáčce jsem byla mile překvapená. Stačí jen trošku a holka jde do náklonu bez nějaké neúměrné námahy.
Nemá smysl se rozepisovat o vlastnostech motoru... za prvné na tohle opravdu nejsem odborník, za druhé je to nový stroj.
Možná jen lehký postřeh. Oproti čtyřválci musím častěji a jinak řadit. Ale nic co by mě omezovalo, nebo obtěžovalo.
A ze zvuku motoru jsem nadšená.
Na rozjezdy je opravdu živá a oproti tomu, co jsem byla zvyklá, tak hodně brzdí motorem.
Lze si měnit 4 druhy režimu jízdy. Standart, Sport, Rain a User - u kterého lze přenastavit hodnoty.
Ovládání přehrávače hudby z řidítek je příjemná. S dalšími funkcemi se teprve seznamuji.
Jinak - je to klasický naháč, takže ano - fouká na něm. Úložný prostor minimální, ale dostačující na základní věci, jako lékárnička, vesta a nářadí pod sedlem. Jinak si člověk musí přepravní prostory zajistit sám.
Nemám ambice jezdit někde v terénu, takže silnice je pro mě naprosto OK. Nerovnosti zvládá dobře a připadá mi na nich až neočekávaně stabilní.

Po nějaké době se sem vrátím a doplním další postřehy. Ale dokážu si na novém Hornetu představit nejen krátší vyjížďlky, nebo dojíždějí do práce, ale i delší výlety a cesty.
Do města je lehký a obratný - na delší cesty pohodlný.

hojhojcz
hojhojcz napsal 12.11.23 v 12:46 10b.

taky jsem koupil, tak by mě zajímalo co nového po sezóně. Nějaké rady tipy.

mta
mta napsal 02.06.23 v 07:19 10b.

. Byla v užším výběru, nakonec jsem zvolil CB650R (kterou FURT NEMÁM ). Užij si ji.

OttoFrick
OttoFrick napsal 08.04.23 v 09:36 10b.

Moc hezka motorka. Hlavne kolama dole :D

Lara1
Lara1 napsal 03.04.23 v 12:48 10b.

hodně šťastných km, také ji už mám, ať slouží

Dablicek200Mph
Dablicek200Mph napsal 01.04.23 v 19:12 10b.

Musím uznatm že ve žluté nevypadá vubec zle.
Užívej.