Honda CB750 Hornet (2023)

Vlastník HornetHomie
Vloženo 9.5.2023
Aktualizováno 9.5.2023

Lehká, hravá, dostatečně výkonná motorka, ideálka do města a na okresky

Motorka koupena od FIRMA:MOTO Hlaváček (Olomouc)

Honda CB 650R: Chtěl jsem radši dvouválec

První dojmy - První dojmy jsou veskrze pozitivní, je to ale moje první silnice, můžu srovnat pouze s rozhrkaným 20 let starým Fazerem z autoškoly, od kteryho je to pochopitelně jinde ať už podvozkově, pohodlím, jak to všechno pěkně chodí atd...Jediny co, tak brzdy jsou proti němu zatím tupější, ale tipuju že si sednou.

Zatím najeto pouze necelých 100 km, a ještě zajížděcím tempem. Po tom co jsem si rozbil tělesnou schránku při sportovním enduru ( měl jsem Exc 400, Exc 450, Exc 300, Beta RR 250) jsem hledal něco lehkýho aspoň do práce, do města a v neděli na oběd, příležitostně nějaký výlet a něco co zaplní to smutný prázdný místo v garáži. To si myslím, že motorka splní na jedničku.

Nechtěl jsem 4 válec protože se mi líbí instantní krouťákovej projev, ani žádnou nakoňovanou vraždu do začátku na silnici.

Projev motoru mi sedí, těžiště i hmotnost je nízko což je fajn, posez je pohodlný. Výkonu je i do těch 6 tisíc dostatek co zatím jezdím kvůli záběhu, ale je poznat, že nahoře to asi bude mít chuť.

Plusy:
Agilita,
Váha,
Podvozek
Uhlazený motor prakticky bez vibrací, na to že to je dvouhrnek- zátah od spodu a lineární průběh (což zatím nemůžu úplně posoudit, uvidíme jak to poletí nahoře), je zábavný.
Pekný displej a layout
Bluetooth konektivita
Jízdní režimy

Mínusy :
Je citelný On/Off na plynu, chce to nakalibrovat ruku, potom v poho - prý by to měl časem řešit nový software,regulace při otevřeném plynu je ale přikladná
Tvrdší sedlo spolujezdce, na nějaký delší trasy
Brzdy jsou zatím tupější, ale už si sedají
Pro někoho vzhled, který asi není úplně kulervoucí, s tím spojená ta 160 pneu vzadu, která se na druhou stranu asi podepisuje na té příkladné agilitě

Doplňky:
Plexi od Puig - na zakrytí té cihly na světle ?
Jednobodové padáky od Puig
Polepy kol

agent112
agent112 napsal 24.05.23 v 19:39 10b.

Díky za recenzi a přidám se se svým málem
Mám Žofku měsíc a neměl jsem moc příležitostí ji protáhnout a navíc stále zajíždím.
Jeví se mi velmi přátelsky a až skoro obětavě - pro jezdce
Ale párkrát jsem "omylem" zabrousil k 8tis a tam se cítí opravdu velmi dobře.

Souhlasím s výše uvedeným a také pevně doufám, že SW nějak upraví odezvu heftu, protože opravdu je po městě ucukaná. Mimo město to tolik neva, ale chvílemi to je znát taky. Jezdím na standart (Rain jsem zkusil a není skoro rozdíl).

RickVFR
RickVFR napsal 14.05.23 v 11:45 10b.

Dobrá volba motorky. Prajem veľa šťastných a pohodových kilometrov v sedle nového Horneta a nech ti robí samú radost pri výjazdoch... Samozrejme máš to u mňa za 10bodov

Pupi04
Pupi04 napsal 09.05.23 v 20:38 10b.

Skvělá
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu