Honda CBR 600F (1999)

Vlastník petr13
Vloženo 8.3.2023
Aktualizováno 8.3.2023

Jedna z nejlepších motorek jakou sem kdy měl.

Kawasaki ZX-6R Ninja: Kawa mi přišla dravější,víc sportovní.Nebyla žádna v pěkném stavu.

První dojmy - Si nepamatuji.

Chtěl sem supersportovní šestistovku a tohle byla nakonec skvělá volba.
Pozice za řídítky ještě nebyla tak extrémní jako u pozdějších supersportu a měla i pár praktických věcí jako madlo spolujezdce a centrální stojan ,které se mi ze začatku nelíbily,ale přišli vhod.
Pro toho kdo to měl v hlavě v pořádku bych ji doporučil i jako první motorku,čtyřvalcoví motor byl jako samet a pokud ho člověk nevytočil, nic moc se nedělo. Měl jednu nevýhodu a to byl citelný propad výkonu mezi pěti a šesti tisíci otáček,zrovna tam ste se při klidné jízdě pohybovaly dost často. Někde sem četl,že to šlo vyhladit laděným výfukem,ale já sem to nikdy neřešil. Tenhe nešvar se ůdajně podařilo vyřešit při dalším modelu kde už karburátory nahradilo vstřikování. Tohle byl posledni model s karburátorama. Moja dycky říkala že to trvalo celelou věčnost než sme s těchto otáček předjeli kamion a mně se nechtělo podřazovat :)
Podvozek nebyl úplný tvrdák jako tomu bylo u nasledujících supersportů (které se tou radikalizací podle mně připravili o zákazníky) na tlumení sem ho přitahl a odšrouboval hlasiče náklonů,pak už sem si stupačkama škrtnul jenom na okruhu.
I když motorka byla lehká ,řízení mi nepřišlo úplně nejrychlejší a tak sem po vzoru mé předchozí motorky Aprilie RS125 spustil vydlice na brýlích o něco níž a hned to bylo to pravé ořechové.
Po dvou sezonách kdy sem na ní najezdil necelých 20tis kilometrů bez jediné závady, sem ji prodával s tím,že už mi ten výkon nestačil a pro jízdu ve dvou sem chtěl něco na čem nebudu muset pořad řadit při předjíždění.
Skvěla motorka a kdo by o ní ještě po tolika letech přemýšlel,určitě byh doporučil novější verzi ze vstřikováním.