Kawasaki Ninja 125 (2019)

Vlastník Paler
Vloženo 10.1.2023
Aktualizováno 12.1.2023

Kawasaki Ninja 125 je velmi krásný motocykl pro začínající motorkáře, kteří míří směrem k motocyklu na supersport s řidičským oprávněním A1 ve věku 16+

Motorka koupena od FIRMA:K2 moto (Braník)

Kawasaki Z125: Ninja byla o moc hezčí.

První dojmy - Nádherný motocykl, když se objevil patřil mezi větší 125 ccm motocykly. Funguje jak má, je moc hezký, údržba je jednoduchá a nenáročná. Na motocyklu se sedí, řídítka, stupačky, sedlo jako na pravém supersportu.

Motorku bych doporučil pro - Pro mladé 16+ s řidičským oprávněním A1. Je volbou pro ty, který z nějakého důvodu nechtějí motocykl typu skútr. Je to asi každého rozhodnutí, pokud však váš potomek v garáži skútr nepotká a máte tam motorky jako je Ducati Monster 1200, Kawasaki Z900 apod. tak se to na vkusu potomka určitě promítne.

Doplňky na motorce - LED blinkry, kratší držák RZ

Motocykl jsem koupil dceři jako pozitivní motivaci za vysvědčení. Byl to její první motocykl, do té doby jezdila mnoho km jako můj batůžek. Motocykl je moc hezký a moc se nám líbil v tu dobu jsme nic hezčího na trhu nezaznamenali.

Trénovat nového motorkáře na obsahu 125 ccm znamená určitě zvolit silnice, na kterých není velký provoz. Předjíždějí vás mimo město i důchodci a pokud jedou 80 km/h a vy je začnete předjíždět, tak trochu zrychlí na 88 km/h a máte problém, pokud ještě stále předjíždíte. Ani si nemyslím, že to dělají schválně, spíš z neznalosti. Takže je velmi důležitý výběr silnice.

Pravdou je, že skútr o stejném objemu je doporučen jako postrkovadlo do města. Což je pochopitelné. Takže u této motorky mimo město je nedostatek výkonu znát a na silnici 1 třídy překážíte a pokud jedete u kraje jste ohroženi jako cyklisti, kdy Vás předjíždí umělec i pokud má vůz v protisměru. Takže jezděte zásadně uprostřed jízdního pruhu a vyhněte se silnicím s velkým provozem kamiónů a autobusů.

Přesto, učit se jezdit je důležité a na této motorce velmi příjemné. Dcera najezdila za jednu a půl sezóny 11tis km na vedlejších silnicích a následně přesedlala s A2 na staženou 35kW Kawasaki Z650, kde všechny získané zkušenosti plně zužitkovala.

Maximální rychlost je 117km/h, ale dosáhnout této rychlosti je možné pouze s větrem v zádech na delší rovině, ležet na motorce a pokud možno držet dietu a pohybovat se váhou okolo 60-70kg.

U moře jim to slušelo, dálnice Ninja 125 zvládla v pohodě na přívěsu

Dojet se s ní dá až k moři a tam se jezdí všude pomalu na pohodu