Suzuki AN 650 Burgman (2008)

Vlastník PaMi
Vloženo 16.12.2022
Aktualizováno 18.12.2022

Příjemný stroj na výlety ve dvou.

První dojmy - Trochu těžší stroj, ale vzhledem k těžišti dobře ovladatelný. Velmi příjemná jízda. O batůžkovi ani nevím že je za mnou. Dostačující výkon na výlety, ohromný úložný prostor pod sedlem + kufry. Ideální na příjemnou dovolenou kamkoliv.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo chce pohodlně cestovat i na větší vzdálenosti s batůžkem. Vozí s sebou spoustu věcí. Má rád pohodu a klid. Nemusí být všude první. a nevadí mu, že ho 60% "motorkářů" nezdraví..bo skůtr není motorka. Přitom ví že spoustu z nich by si "namazal na chleba" kdyby chtěl. (190 km/h to jede i ve dvou)

Doplňky na motorce - Kompletní sada kufrů GIVI. Není na foto.

Burgmana jsem si vybral po zralé úvaze, a studování několika maxiskůtrů. Vím že jsou novější i lepší, ale byl jsem limitován finančně. Nicméně větší skůtr snad ani neexistuje. Sedlo pro spolujezdce je velkorysé. Burgmana jsem koupil od soukromé osoby, ve velmi slušném stavu. A i když je starší, nevykazuje zatím žádné problémy. nemusel jsem zatím řešit žádnou poruchu. Pouze jsem udělal úkony nutné po koupi ojeté motorky. Vyměnil jsem všechny oleje (3) a zapalovací svíčky. Zkontroloval filtr. Převodovka se zdá zatím v pořádku. Trochu mě zarazil názor jiných majitelů, že používat "ruční řazení" tlačítky se moc nedoporučuje. Vyzkoušel jsem si to, a není k tomu zásadní důvod. Funkce je to sice příjemná, ale není u skůtru nezbytná. Automat mi vyhovuje ve všech směrech a funkce "Power" dostačuje k jakémukoliv předjetí. Nejsem už žádný "střelec" a jezdíme s manželkou na výlety. Maximálně Burgman splňuje naše potřeby. Když chci jet sám a "trochu jinak" tak si beru V Strom.

PaMi
PaMi napsal 24.12.22 v 16:42

Pánové, děkuji za názory. Zatím jsem s Burákem spokojen, a doufám že i budu

cevarom
cevarom napsal 23.12.22 v 15:26 10b.

Zdravím, taktéž jsem přesedlal z versyse 1000na syma 508 tl.Prakvapen a spokojen.Kupodivu i na vyblbnuti paráda..A že nebudou mávat? Ať skútr jezdí.Hoy.

OndraF
OndraF napsal 23.12.22 v 12:25 10b.

Dobrá volba , mám to stejně (V-strom pro mě, Burgoš na cesty s babou), ať slouží! Jinak po nějakých 80.000 najetých km můžu myslím zodpovědně říct, že manuál se hodí jenom (ale zase velmi) na brzdění motorem v dlouhých sjezdech v horách - jinak tam jde s plně naloženým Burgmanem celkem snadno zavařit brzdy. V ostatních situacích automat = 100% spokojenost.

Massakra
Massakra napsal 21.12.22 v 20:15 10b.

No konečně si to sem hodil Profesóre Na stará kolena si takový stroj také pořídím.

Jiří71
Jiří71 napsal 19.12.22 v 17:35 10b.