Jawa 350/18 (1952)

Vlastník Benda75
Vloženo 27.11.2022
Aktualizováno 27.11.2022

Péráka jsem vždycky chtěl Teda spíš dvěstěpadesatku ale když se mne naskytla 350 za dobrou cenu tak jsem neváhal.

První dojmy - Jízda perfektní. A ten zvuk motoru mě dostává stále. Člověk je trochu zkroucenej, ale dá se to vydržet.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil nadšencum značky Jawa a veteranistům co se chtějí na motorce svést a zároveň moc neopravovat.

Doplňky na motorce -

Tento stroj jsem koupil asi v roce 2010 od prodejce co jí přivezl z Holandska. Jednalo se mně, aby byla na normálních značkách což se mně splnilo i kdyz značka nebyla stará ale už plachta ale to neřeším.
Motorka byla za dobrou cenu protože měla motor z kyvačky předělány na dvojpaku, ale to mne nevadilo protože originál motor 350/18 jsem doma měl a že není číslo motoru stejné s číslem rámu jsem nikdy neřešil /nejsem hnidopich/. Taky všechny chromy byly puvodní i na výfukach takže chromovat jsem nemusel což jsem ušetril.

Barvu v patině jsem zachovat nemohl protože i Holandsko má své domácí kutily co používají štětkolak.
Jelikož mé motorky musí zejména jezdit /nedělám si je do obýváku /a být na ně spolehnutí tak následovala repase předních tlumičů /doporučuji/ motoru a nový lak kromě chromu.
Zapalování jsem použil vape protože jezdím delši trasy a dává přesnější impulsy a chytá na brnk.

Abych uklidnil konzervativní jawisty originální zapalování mám previnute po GO a spínačku plastovou take po repasovani v šuplíku takže pokud bych ho někdy dával pryč, nebo měl hnutí mysli tak ho mohu lehce dát do 100% puvodniho stavu.

Trubku na řídítka jsem tam dal proto, že mám malé děti a rádi si zatroubi a potřebuji, aby k tomu získali vztah děti na motosrazech též si rádi zatroubi.

Motorku jsem též zakomponovat na svém svatebním dní, aby si k ní manželka vytvořila určité romantické pouto a neměla tendenci v budoucnu tlačit na prodej za účelem koupení nového auta??
Tento způsob mohu doporučit funguje to.

Kolega zvolil jiný způsob, že manželce zprovozní jawu 100 robot na každodenní ježdění do práce a pohořel. Tento způsob se neosvědčil.
Nedoporučuji.

Targus
Targus napsal 04.12.22 v 19:32

pps2

Jak to napsal politicky korektně.

S ženami to je stejné, jako se stroji Jawa. Co kus, to originál.
Některý kus má negativních vlastností více, než dost, jiný kus jich má ještě více.

Targus
Targus napsal 04.12.22 v 11:11 10b.

Dávám deset za velké brašny, vejde se do nich pořádná svačina.

pps2
pps2 napsal 01.12.22 v 00:11 10b.

Benda75:
Ty kráso, to je opravdová "true strory"?

Manželka , která by mi kafrala takovým ultimátním způsobem do motorek by byla velmi hbitě "bejvalkou" ..
Jawa Robotů 100 je totiž podstatně méně než trochu normálních bab ..

Čadil
Čadil napsal 29.11.22 v 14:17 10b.

Benda75
Benda75 napsal 28.11.22 v 23:26

Pro pali3x
Kolega dostal asi příkazem od manželky prodát ze sbírky jawu 100 robot.
Tak aby se ho nemusel zbavit tak ji navrhl že ji ho sprovozni do práce což neproslo
Tak to dopadlo asi jak píšeš Jawa robot musel z domu jestli koupil skutra nevím ale pobavilo mne to
Jak chudák dělal vše proto aby si robota mohl nechat